Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 12.10.2015 10:33
Atlus prezentuje Shin Megami Tensei IV Final
698V

Atlus prezentuje Shin Megami Tensei IV Final

Podczas zorganizowanego wczoraj eventu Atlus przedstawił pierwszy zwiastun zapowiedzianej w ostatni poniedziałek kontynuacji Shin Megami Tensei IV. Podzielił się także kilkoma informacjami.

Shin Megami Tensei IV Final, bo taki dość dziwny tytuł ma ta kontynuacja, rozgrywa się w latach 30. XXI wieku. Akcja toczy się w Tokyo, które zostało odcięte od świata zewnętrznego, by uniknąć zniszczenia spowodowanego przez wojnę bogów. Główny bohater to świeżak w grupie Outlaw Hunters i podczas jednej z misji zostaje zabity. Nie udaje się jednak na wieczny odpoczynek, tylko powraca do życia po zawarciu paktu z tajemniczym demonem spotkanym w zaświatach.

Rozgrywka czerpać będzie oczywiście z pierwowzoru, ale twórcy obiecują też nowe patenty i zmiany na lepsze. Dla przykładu myk z partnerami, którzy gościnnie towarzyszyli naszej podstawowej ekipie, zostanie rozbudowany, a system prowadzenia konwersacji z demonami usprawniony. Z jeszcze innej beczki - niektóre demony czeka re-design, np. Medusę. Podczas streama pokazano fragment walki w której uczestniczy.

Producent gry Kazuyuki Yamai zapewnił, że znajomość SMTIV nie będzie potrzebna, by zrozumieć o co chodzi w kontynuacji. W wywiadzie opublikowanym kilka dni temu w Famitsu powiedział także, iż celem jego i jego kolegów jest stworzenie najlepszego RPG-a na 3DS-a.

SMTIV Final ukaże się w Japonii 10 lutego. Na razie nie wiadomo nic o lokalizacji, ale biorąc pod uwagę dobrą sprzedaż ‘czwórki’ jej ogłoszenie powinno być kwestią czasu.Tagi: 3ds Atlus shin megami tensei