SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.10.2015 08:58
Fallout 4 to ogromna produkcja - samo nagrywanie dubbingu zabrało 4 lata
988V

Fallout 4 to ogromna produkcja - samo nagrywanie dubbingu zabrało 4 lata

Czy przy Fallout 4 spędzimy 400 godzin? Na to się zanosi - jedna z osób związanych z Bethesdą niedawno twierdziła, że nawet po takim czasie odkrywa cały czas nowe rzeczy w okolicach Bostonu. W tytule ma pojawić się również większa ilość kwestii dialogowych, niż w The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallout 3 razem wziętych.

Bethesda opublikowała panel dyskusyjny, który przygotowano na targach E3 2015. Tematem przewodnim spotkania było przede wszystkim stworzenie scenariusza i nagrywanie linii dialogowych, które trwało... 4 lata. Wszystko w związku z tym, że w Fallout 4 zawarto 111 tysięcy udźwiękowionych zdań wypowiadanych przez NPC-ów i głównego bohatera. Dla porównania w Skyrim słuchaliśmy 60 tysięcy zdań wypowiadanych przez postacie.

Na tak duży wynik, który przebija Skyrim i Fallout 3 razem wzięte, ma m.in. wpływ decyzja o "udźwiękowieniu" postaci prowadzonej przez gracza (to nowość w grach Bethesdy). Pamiętać też trzeba, że do wyboru na starcie mamy płeć protagonisty, więc Bethesda musiała nagrać tysiące wypowiedzi również w wersji dla płci pięknej.

 

Tagi: