SKLEP
Radosław Wasilewski Radosław Wasilewski 05.10.2015 18:38
Ekranizacja Gran Turismo z nowymi scenarzystami i reżyserem
700V

Ekranizacja Gran Turismo z nowymi scenarzystami i reżyserem

Małymi kroczkami ekranizacja flagowej serii PlayStation zbliża się do realizacji. Dwójka scenarzystów zajmie się nowym tekstem do filmu na podstawie Gran Turismo.

Od ponad 2 lat wiemy o planach realizacji do niedawna jeszcze absurdalnego pomysłu, jakim jest przeniesienie gry wyścigowej na srebrny ekran. Przykład bijącej rekordy popularności serii "Szybcy i wściekli" wespół z milowym krokiem, jakim była ekranizacja "Need for Speed" prawdopodobnie jeszcze mocniej utwierdził Sony Pictures w przekonaniu, że to może się udać. Poznaliśmy właśnie nazwiska nowych scenarzystów filmu Gran Turismo, a w zasadzie to jedno nazwisko. Nowy scenariusz filmu napiszą bowiem bracia Jon i Erich Hoeber, których wolelibyśmy kojarzyć z obu części komedii akcji "Red". Niestety panowie mają już na koncie jedną ekranizację gry i to nie byle jaką, bo gry w statki. "Battleship: Bitwa o Ziemię" jak można się było spodziewać już na wczesnym etapie produkcji nie zawojował serc widzów i krytyków. Panowie zastąpią Alexa Tse, który wcześniej pracował nad scenariuszem Gran Turismo.

 

The Hollywood Reporter przy okazji potwierdził reżysera filmu, który był z nim łączony od kilku miesięcy. Został nim Joseph Kosinski, który ma na swoim koncie widowiskowe "Tron: Dziedzictwo" oraz "Niepamięć" ("Oblivion") z Tomem Cruisem w roli głównej. Szczegóły filmu naturalnie trzymane są pod kluczem albo w ogóle ich nie ma. Ostatnie wieści głosiły, że fabuła oscylować będzie wokół gracza, który staje się zawodowym kierowcą.

 

Seria Gran Turismo jest obecnie najlepiej sprzedającą się marką pod skrzydłami Sony z aktualną sprzedażą na poziomie ponad 70 mln egzemplarzy. 23 grudnia 2017 roku skończy 20 lat, co wydaje się wręcz idealnym momentem na wypuszczenie do kin filmu na jej podstawie.

Źródło: http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/red-writers-tackling-sonys-gran-828755

Tagi: gran turismo gran turismo ekranizacja gran turismo film

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Gran Turismo
  • Platformy:  PSone 
  • Data premiery - Polska: Nie wydano
  • Nie
  • od lat 3
Miesięcznik PSX Extreme