SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.09.2015 01:28
Śliczne Project Setsuna od Square Enix przypomina serię Suikoden
537V

Śliczne Project Setsuna od Square Enix przypomina serię Suikoden

Jeden z naszych czytelników wytknął nam w komentarzach pominięcie "Project Setsuna" w dotychczasowych doniesieniach z TGS 2015. Cóż, bijemy się pierś – tytuł zawieruszył się w całej nawałnicy nowinek. Tak ciekawie zapowiadającej się pozycji nie wypada jednak ignorować.

Square Enix już wcześniej opowiadało nam o Project Setsuna, ale dopiero w trakcie Tokyo Game Show 2015 zaprezentowano pierwszy gameplay z tej pozycji. Za rzeczonego role-playa odpowiada niedawno otwarte studio Tokyo RPG Factory. Finalny tytuł gry na rynku japońskim to Ikenie to Yuki no Setsuna.

Deweloperzy twierdzą, że inspirowali się najlepszymi jRPG z lat 90. Z pewnością widać tu nawiązania do Suikodenów - gra kojarzy się z RPG-ami Konami głównie za sprawą charakterystycznej estetyki podczas drużynowych potyczek. Chociaż trzeba powiedzieć, że zwiedzanie lokacji również wygląda znajomo... niczym z Suikoden V

Tytuł ma trafić na początku 2016 roku na PS4 i PS Vita. Niestety na razie tylko w Japonii. Póki co SE nie ujawniło nawet angielskiego tytułu tej intrygującej pozycji.

 

Tagi: project setsuna Square Enix tgs 2015