Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.09.2015 21:03
Posiadacze Xboksów One mogą szykować się na jRPG-i
844V

Posiadacze Xboksów One mogą szykować się na jRPG-i

Najnowsza konsola Microsoftu nie może pochwalić się sporą biblioteką japońskich RPG-ów. Na szczęście przedstawiciele firmy starają się zmienić ten stan rzeczy i w Sieci pojawiły się wstępne informacje o dwóch tytułach zmierzających na Xboksa One. 

Sympatycy japońskiej szkoły RPG-ów nie są specjalnie rozpieszczani na nowej konsoli Microsoftu. Przedstawiciele amerykańskiej korporacji już wielokrotnie zapowiadali, że starają się o ciekawe tytuły z tego gatunku dla Xboksa One i wkrótce będziemy świadkami oficjalnych zapowiedzi.  

W Sieci pojawiły się informacje o pełnym remake’u Stranger of Sword City – tytuł pierwotnie zadebiutował na komputerach osobistych, Xboksie 360 i PlayStation Vicie, ale twórcy przygotowują „całkowicie nowy styl graficzny” i chcą nam zaoferować sporo nowości. Gra trafi na rynek przed 31 marca 2016 roku.

Druga pozycja jest bardziej odległa – nowy projekt studia Experience o roboczej nazwie Students of Round 2 będzie taktycznym jRPG, który zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Autorzy planują wydać dzieło przed 31 marca 2017 roku.

W obu przypadkach możemy liczyć na cyfrowe edycje we wszystkich regionach, ale dopiero w późniejszym terminie otrzymamy gorące szczegółowe.

 

Źródło: http://www.vg247.com/2015/09/14/xbox-one-exclusive-jrpg-experience/

Tagi: jrpg Microsoft Stranger of Sword City xbox one