Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.09.2015 07:57
Konami podaje wstępne wyniki sprzedaży Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
1440V

Konami podaje wstępne wyniki sprzedaży Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain dorobił się znakomitych ocen w pierwszych recenzjach. Gra chwalona jest nie tylko za znakomicie dopieszczoną grafikę, hulającą w stabilnym 60 fps (na PS4 i XONE), ale przede wszystkim za wspaniale dopracowany gameplay.

Pytanie tylko jak te pochwały przełożą się na sprzedaż nowej przygody Snake'a? Czy nadal działa magia serii Metal Gear Solid? Póki co czekamy na szczegółowe informacje od Konami dotyczące sprzedaży The Phantom Pain. Na kilku japońskich branżowych stronach pojawiły się już jednak reklamy Metal Gear Solid V z następującym tekstem: "Globalna ilość egzemplarzy rozesłanych do sklepów: przekroczono już 3 miliony kopii gry".

3 mln kopii gry sprzedanych sklepom to znakomity wynik dla każdego nowego tytułu. Dokładnie taki sam wynik w pierwszych tygodniach po premierze wygenerował Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (pamiętać jednak trzeba, że gra dostępna była tylko na jednej platformie).

Patrząc na bardzo pozytywne reakcje dziennikarzy, fanów serii i graczy można powiedzieć, że ten wynik zostanie niedługo znacznie podwyższony. Pozostaje czekać na kolejne doniesienia o wynikach gry Hideo Kojimy.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/09/06/metal-gear-solid-v-the-phantom-pain-ships-over-three-million-copies-worldwide/

Tagi: Hideo Kojima japonia konami metal gear metal gear solid v