Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.08.2015 08:06
Square Enix pokazuje samochodowe przejażdżki w Final Fantasy XV - gameplay z Pax Prime!
1418V

Square Enix pokazuje samochodowe przejażdżki w Final Fantasy XV - gameplay z Pax Prime!

Święto lasu! Square Enix po wielu latach oczekiwania zebrało się do kupy i podało przybliżoną datę premiery Final Fantasy XV. Na deser firma podrzuciła świeży gameplay oraz materiały dotyczące produkcji gry.

Square Enix od dawna zapowiada, że jedną z większych atrakcji Final Fantasy XV będą przejażdżki samochodem ekipy Noctisa. Jak ten patent wygląda naprawdę możemy przekonać się dopiero dzisiaj. O większej swobodzie eksploracji możemy niestety zapomnieć - to po prostu poruszanie się po sztywnie wytyczonym szlaku; w swego rodzaju "tunelu" wyznaczanym przez barierki. Z jednym "ale" - zatrzymać się można w każdym miejscu trasy. Czy można przeskoczyć barierki? Deweloperzy nie pokazali takiej możliwości, ale w rozmowie stwierdzili, że "jest to możliwe".

Gameplay prezentuje różne ujęcia kamery, a z których można obserwować trasę. Zobaczyć możemy również menusy, jakimi będziemy posługiwać się w trakcie podróży w grze.


Poniżej możecie sprawdzić różne mniejsze postępy w pracach deweloperów. Square Enix pokazuje m.in. jak radzi sobie z problemem mobilności bohaterów, a także z generowaniem niektórych ciekawych efektów związanych z wykonaniem adwersarzy.

Zgodnie z tym co firma przedstawiła wczoraj – Final Fantasy XV pojawi się na rynku w 2016 roku.

Tagi: final fantasy Final Fantasy XV pax prime 2015 Square Enix