Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.08.2015 14:32
Twórcy Castle Crashers przedstawiają nowy zwiastun Pit People
1470V

Twórcy Castle Crashers przedstawiają nowy zwiastun Pit People

Studio The Behemoth, czyli twórcy świetnego Castle Crashers, przygotowało sporą prezentację swojej nowej pozycji. Na odbywającym się właśnie Pax Prime 2015 zostaną przedstawione szczegóły, a my teraz możemy zerknąć na nowy zwiastun.

Pit People to strategia taktyczna przygotowana przez studio The Behemoth, autorów Castle Crashers. W produkcji zadaniem graczy jest turowa walka oraz eksploracja fantastycznego świata. Gra początkowo była znana pod nazwą Game 4.

W przypadku tej pozycji mamy do czynienia z prawdziwym fenomenem. Autorzy kilka miesięcy temu zaprezentowali 20 minutowy fragment rozgrywki, a dopiero wczoraj pojawił się pierwszy zwiastun.

Rozgrywka została podzielona na dwa etapy. W pierwszym gracz walczy na heksagonalnych polach w taktycznych starciach – twórcy przygotowali bardzo rozbudowany system, w którym każdy bohater może w inny sposób wpłynąć na pojedynek. Natomiast w drugim eksplorujemy mapę świata – wpadamy do miast, rozmawiamy z bohaterami niezależnymi, kupujemy przedmioty oraz zbieramy nowe zadania.

Główną osią produkcji jest kampania fabularna, którą możemy rozgrywać w kooperacji do dwóch graczy. Deweloperzy pozwalają śmiałkom na jednoczenie mieczy na jednej kanapie lub w Sieci.

Projekt wyróżnia się na tle konkurencji bardzo humorystycznym podejściem do przygody. Autorzy nie uciekają od swojego wielkiego hitu – Castle Crashers– i w grze pojawia się wiele elementów (bohaterowie, grafika, świat), które przypominają pozycję o rycerzach. 

Tagi: castle crashers pit people the behemoth trailer Zapowiedź zwiastun