Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 24.08.2015 10:36
Remedy obchodzi 20 lecie i robi to w wielkim stylu!
1908V

Remedy obchodzi 20 lecie i robi to w wielkim stylu!

Na mediach społecznościowych związanych z fińskim studiem zaczynają pojawiać się pierwsze materiały z imprezy, jaka odbyła się z okazji ich 20 lecia!

Wygląda na to, że było grubo! Nad siedzibą studia latały fajerwerki, parter przyozdobiony został na wzór lasów z Alana Wake'a, a goście pili piwka z podobizną Maksa Payne'a. Aż żałujemy, że nas tam nie było. Zdjęcia, które udało nam się wyłapać zamieszczamy w galerii, a ekipie Remedy gratulujemy 20 lat świetnych gier.

Studio Remedy Entertainment założone zostało w 1995 roku przez ekipę deweloperów z demo sceny. Ich pierwszą grą były brutalne wyścigi zatytułowane Death Rally, które trafiły do sklepów w 1996 roku i przygotowane zostały w zaledwie 12 miesięcy. Ich kolejna gra pojawiła się dopiero 5 lat później i już na zawsze zapisała się w historii gier komputerowych. Maksa Payne'a i jego skrzywioną minę kojarzą dziś w końcu wszyscy!

Przypominamy również filmik promujący konkurs na 20 lecie, który chociaż już nieaktualny, to nadal jest niezwykle zabawny. :)

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/08/21/quantum-break-developer-remedy-games-turns-20-check-out-their-anniversary-party/

Tagi: 20 lat 20 lecie remedy Remedy Entertainment