Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.08.2015 19:28
Ulepszona wersja Republique trafi na PlayStation 4
1984V

Ulepszona wersja Republique trafi na PlayStation 4

Sympatycy skradanek powinni przygotować się na kawał dobrej historii i przyjemnej rozgrywki. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że Republique zadebiutuje na PlayStation 4.

Republique to skradanka przygotowywana przez dwa studia Camuflaj oraz Logan. W zespołach odpowiedzialnych za tę pozycję znajdują się byli twórcy takich serii jak Metal Gear Solid, czy też Halo. Gra jest inspirowana między innymi książką George’a Orwella „Rok 1984”.  

Tytuł początkowo zadebiutował na urządzeniach mobilnych, ale twórcy widząc bardzo pozytywny odbiór zdecydowali się przygotować wersję na PC-ty. Następnie, po podbiciu kolejnej platformy, nadszedł czas na premierę na PlayStation 4. Gra w 2016 roku wskoczy na sprzęt Sony.

W Republique poznajemy losy dziewczyny o imieniu Hope. Kobieta nie ma za wiele szczęścia, ponieważ jest uwięziona w totalitarnym państwie i za pomocą skradzionego telefonu prosi gracza o pomoc. Śmiałek włamuje się do narodowego systemu nadzoru i pomaga bohaterce w wydostaniu się z tego koszmaru. Naszym zadaniem jest kontrolowanie mechanicznych zabezpieczeń, alarmów, czy też kamer i pomoc Hope w ucieczce.

System rozgrywki jest o tyle interesujący, że deweloperzy przez całą opowieść budują ciekawą więź pomiędzy graczem a dziewczyną.

Produkcja została podzielona na 5 odcinków, ale aktualnie twórcy przygotowali zaledwie 3 epizody, jednak otrzymaliśmy zapewnienie, że posiadacze PlayStation 4 od początku zapoznają się z pełną przygodą.

Źródło: http://www.polygon.com/2015/8/20/9182371/republique-ps4-early-2016

Tagi: