Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.08.2015 19:56
Jest pierwsza ocena Metal Gear Solid V: The Phantom Pain! Jak wypada dzieło Hideo Kojimy?
3742V

Jest pierwsza ocena Metal Gear Solid V: The Phantom Pain! Jak wypada dzieło Hideo Kojimy?

Najnowsza odsłona Metal Gear Solid zadebiutuje na rynku 1 września, ale już dzisiaj możemy zerknąć na pierwszą opinie na temat gry. Tytuł prezentuje się podobno fenomenalnie, chociaż do ideału trochę brakuje. 

W Sieci pojawiły się informacje dotyczące magazynu JeuxVideo Magazine. Francuzi kolejny raz wyszli przed szereg i zaprezentowali swoją ocenę nadciągającego hitu. Oczywiście nie możemy dzisiaj zapoznać się z pełnym tekstem, ale możemy zerknąć na podsumowanie:

Rozgrywka – 4/5

Metal Gear Solid z najlepszą rozgrywką i największą ilością możliwości, chociaż niektóre elementy nie są użyteczne.

Grafika – 4/5

Gra wygląda dobrze. Mimo, że wyraźnie pokazuje swoje cross-genowe korzenie. Nie jest to najlepiej wyglądająca produkcja.

Dźwięk – 4/5

Wiele utworów z lat 80 i odpowiednia atmosfera muzyki.

Długość – 4/5

Przejście produkcji zajmuje długo (ponad 40 godzin), ale pojawiają się nużące momenty.

Podsumowanie

Bogata rozgrywka, ale w grze również znajdują się nudne misje, historia obiecuje tak wiele i zapewnia tak niewiele. MGS V jest tak imponujący, jak wielki pozostawia po sobie niedosyt. Dobra gra, ale trudno ją zrozumieć. Czy to może być ostatnia tajemnica Kojimy?

Nie jest to w moim odczuciu jakikolwiek wyznacznik dzieła Kojimy, ale na pewno warto pamiętać o przykładowo bardzo długiej rozgrywce. To kolejne źródło, które podaje, że The Phantom Pain zaoferuje nam naprawdę sporo zabawy.

Ciekawostką na pewno jest liczenie Francuzów... Ktoś ma problem z dodawaniem, czy legendarny deweloper dostał gwiazdkę za piękny uśmiech? ;)

Źródło: http://gearnuke.com/metal-gear-solid-v-phantom-pain-first-official-review-released-french-magazine/

Tagi: Hideo Kojima Konami metal gear solid v: the phantom pain ocena recenzja