Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.08.2015 17:00
Klasyki z pierwszego Xboksa mogą trafić na Xboksa One? Spencer odpowiada
1512V

Klasyki z pierwszego Xboksa mogą trafić na Xboksa One? Spencer odpowiada

W listopadzie wsteczna kompatybilność zawita na wszystkie Xboksy One. Amerykańska korporacja dopieszcza usługę, która jak się okazuje wkrótce może zostać rozszerzona o kolejną platformę. Są to wstępne plany, ale Phil Spencer czuwa. 

Microsoft zamierza wciąż rozwijać swoje nowe dziecko. Amerykanie rozpoczęli niedawno wielką integrację urządzeń z systemem Windows 10 oraz Xboksem One, a wkrótce konsola otrzyma wsteczną kompatybilność.

Usługa jest już testowana w programie Xbox Preview i zbiera bardzo pozytywne opinie, więc możemy mieć nadzieję, że listopadowa premiera na wszystkich urządzeniach jest niezagrożona.

Jak się okazuje Xbox One może wkrótce odpalić również tytuły z pierwszego Xboksa – Phil Spencer odpowiedział na pytanie jednego z fanów i jak widać poniżej szef marki Xbox już rozmyślał nad taką opcją:

„Pytałem o to wielokrotnie zespól odpowiedzialny za wsteczną kompatybilność . Aktualnie musimy dokończyć WK na Xboksie 360.”

Spencer jednoznacznie nie odpowiada, ale można odnieść wrażenie, że jest to możliwe. Pewnie taka opcja nie zainteresuje wielu graczy, jednak jestem pewien, że niektórzy z Was zagrają w legendarne klasyki z Xboksa.

Źródło: http://www.vg247.com/2015/08/20/original-xbox-backwards-compatibility-lets-finish-xbox-360-first-says-spencer/

Tagi: Microsoft phil spencer wsteczna kompatybilność Xbox xbox 360 xbox one