Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.08.2015 18:01
CD Projekt RED chce, aby darmowe DLC było standardem
1214V

CD Projekt RED chce, aby darmowe DLC było standardem

Twórcy Wiedźmin 3: Dziki Gon zaskoczyli graczy prezentując zestaw 16 darmowych DLC. Ostatnie rozszerzenie trafiło do graczy, więc współzałożyciel CD Projekt RED – Marcin Iwiński – wypowiedział się na temat tej sytuacji. 

Od premiery do tego tygodnia CD Projekt RED systematycznie publikował darmowe dodatki do Dzikiego Gonu. Zadania, ubrania, a nawet tryb Nowa Gra + otrzymali wszyscy posiadacze produkcji.

Deweloperzy wpadli na bardzo ciekawy pomysł, który przytrzymał przy produkcji wielu graczy. Na ten temat wypowiedział się Marcin Iwiński, który ma nadzieję, że w przyszłości podobne inicjatywy będą standardem:

„Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim graczom, którzy grali w naszą grę i spróbowali DLC. Nic nie sprawia, że deweloper jest szczęśliwszy, ja kto gdy widzi, że gracze cieszą się z tego, co stworzył. Naprawdę chciałbym, aby takie inicjatywy stały się standardem, a nie wyjątkiem od ogólnej zasady i mam nadzieję, że Wiedźmin 3: Dziki Gon da dobry przykład.”  

Trudno przewidzieć, czy sytuacja rodzimej produkcji wpłynie na branże i innych twórców, ale na pewno CD Projekt RED odrobił zadanie domowe i jednocześnie zyskał wielu nowych sympatyków.

Czy spełnią się słowa współzałożyciela CDP RED? Wątpię, ale zawsze można wierzyć... ;)

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/cd-projekt-red-boss-wants-free-dlc-to-be-the-standard/0154613

Tagi: CD Projekt RED marcin iwiński Wiedźmin 3: Dziki Gon