Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 19.08.2015 13:51
Nowy gadżet od Razera będzie śledził ruchy naszej głowy
711V

Nowy gadżet od Razera będzie śledził ruchy naszej głowy

Kolejna kamerka od kolejnej firmy. Tym razem za urządzenie odpowiedzialny jest jeden z największy producentów peryferiów do gier na świecie. Może wyjdzie z tego coś ciekawego?

Razer RealSense to kamerka, której szczególna przydatność ma ujawnić się we współpracy z hełmami VR, a także podczas streamowania własnej rozgrywki za pośrednictwem jednego z popularnych serwisów. Co w niej nowatorskiego? Przede wszystkim urządzenie ma potrafić śledzić ruchy głowy gracza, co z pewnością okaże się przydatne, gdy na naszej głowie znajdą się gogle wirtualnej rzeczywistości. Osoby transmitujące rozgrywkę ucieszą się z automatycznego usuwania tła. RealSense ma również pozwolić na łatwiejsze wprowadzanie rzeczy do cyfrowej za sprawą rozpoznawania gestów oraz trzymanych w ręku przedmiotów.

Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących premiery, ani ceny. Pracownicy firmy wydają się być jednak podekscytowani swoim urządzeniem. Czy my jesteśmy? Poczekamy z konkretnym osądem do dnia, gdy będziemy mogli wypróbować Razer RealSense na własnej skórze.

Poniższe obrazki pochodzą z serwisu Engadget.

Tagi: kamera peryferium Razer razer realsense