Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 19.08.2015 11:42
Odpowiadamy na wasze prośby - wy też możecie przygotować quiz na PPE!
659V

Odpowiadamy na wasze prośby - wy też możecie przygotować quiz na PPE!

Nie ustępujecie w swoich prośbach o możliwość przygotowywania własnych quizów dla społeczności, a my was wysłuchujemy! 

Praktycznie od pojawienia się na naszych łamach pierwszego quizu, zasypywany jestem przez Was zapytaniami o to, czy przyjdzie taki moment, kiedy czytelnicy będą mogli tworzyć swoje własne zestawy pytań. Nie na wszystkie tego typu wiadomości odpisuję z braku czasu, ale wszystkie czytam. Po przegadaniu tego tematu z resztą ekipy - wychodzimy naprzeciw waszym prośbom! 

Niestety nie jesteśmy chwilowo w stanie rozwiązać tego systemowo, więc nie udostępnimy wam żadnego formularza dodawania quizów. To skomplikowana sprawa związana z wieloma dziwnymi rzeczami - nie warto się zagłębiać. Mimo tego, skoro tak bardzo o to prosicie, to chcielibyśmy oddać w wasze ręce taką możliwość. Przynajmniej pośrednio.

Zacznijmy jednak od ustalenia paru zasad.

Jak powinien wyglądać quiz na PPE?

  1. Quiz musi składać się z co najmniej 10 pytań. Za maksymalną liczbę przyjmujemy natomiast 15.
  2. Pytania nie powinny być nazbyt długie. Ograniczmy się do jednego lub dwóch zdań.
  3. Staramy się układać pytania o zróżnicowanym poziomie trudności.
  4. Każde pytanie musi mieć 4 odpowiedzi.
  5. System przewiduje jedynie pytania z pojedynczą poprawną odpowiedzią.
  6. Pamiętamy o tym, że każdy quiz ograniczony jest pewnym konkretnym tematem.
  7. Nie robimy quizów bezpośrednio związanych z tematami bardzo niszowymi. Nie mamy jednak nic przeciwko, aby w quizach bardziej ogólnych pojawiło się jedno tego typu pytanie przeznaczone specjalnie dla "hardcore'owców" danej dziedziny.

Ułożyłem quiz. Co dalej?

Gotowe quizy wysyłamy w formie pliku .txt na mój adres mailowy tj. [email protected]. Koniecznie wpiszcie w temacie maila QUIZ PPE

Prosiłbym o nie przesyłanie mi tekstów w wiadomościach prywatnych na stronie, bo chciałbym zachować pewien porządek w mojej skrzynce!

Quizy publikujemy raz w tygodniu, w poniedziałki. Na razie nie mamy planów na zwiększenie częstotliwości, ale jeżeli zasypiecie nas setkami tekstów, to zastanowimy się nad taką możliwością. 

Zwróćcie również uwagę, że quizy dopasowane są tematycznie do danej chwili. Przykładowo - w okolicy premiery gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain pojawi się quiz o serii MGS. Jeżeli mamy gorący okres premier, to sprawdzian wiedzy o, powiedzmy, Vagrant Story będzie musiał zaczekać na luźniejszy czas. Sami rozumiecie.

Zastrzegamy sobie również prawo do niepublikowania quizu, jeżeli uznamy, że jego jakość jest zbyt niska. Nie możemy także zagwarantować, że skontaktujemy się z autorem odrzuconego tekstu.

Oczywiście wszystkie quizy, które trafią na stronę będą podpisane nickiem albo imieniem i nazwiskiem autora - zależnie od życzenia.

Czekam na wasze pierwsze teksty! Miłego główkowania!

Tagi: