Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 14.08.2015 11:36
Nowy teledysk Iron Maiden uderza w sentymenty graczy i miłośników popkultury lat 80. i 90.
1435V

Nowy teledysk Iron Maiden uderza w sentymenty graczy i miłośników popkultury lat 80. i 90.

Singiel Speed of Light promujący najnowszą płytę legendy heavy metalu otrzymał filmik, który ocieka wręcz nawiązaniami do klasycznych gier wideo oraz różnorodnych ikon popkultury, jakie popularne były 20-25 lat temu.

Teledysk opowiada historię maskotki zespołu - Eddiego, który przeniesiony zostaje do wnętrza klasycznego automatu arcade. Aby się z niego wydostać bohater musi zdobyć 4 serca, które odnajdzie przemierzając kilka różnorodnych gier wideo. Tytuły jakie odwiedza inspirowane są klasycznymi produkcjami typu Donkey Kong, Mortal Kombat, Killer Instinct, Terminator 2: Judgement Day z Segi CD i Robocop vs. The Terminator. Na sam koniec zobaczymy nawet sekwencję FPS, która utrzymując się w egipskich klimatach przywodzi na myśl gry Poverslave (duh!) oraz Serious Sam.

Nie wymieniłem tutaj wszystkich inspiracji, jakie udało mi się wypatrzeć. Czekam na wasze "znajdźki' w komentarzach! :)

Sam utwór to klasa, do jakiej przyzwyczaili nas mistrzowie z Iron Maiden, więc fani gatunku nie powinni czuć się zawiedzeni.

Albumu Iron Maiden - The Book of Souls szukajcie w sklepach od 4 września, a tymczasem nacieszcie oczy i uszy wspomnianym teledyskiem.

 

Tagi: ciekawe iron maiden teledysk