Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 14.08.2015 11:12
Dive In - granie w chmurze od Square Enix utonęło. Usługa zostaje zamknięta
504V

Dive In - granie w chmurze od Square Enix utonęło. Usługa zostaje zamknięta

W zeszłym roku Square Enix ogłosiło specjalną usługę streamingową, dzięki której japońscy gracze mogli grać w największe hity firmy na urządzeniach mobilnych.

Divie In - bo tak nazywała się usługa - zapowiadała się na bardzo ciekawą alternatywę dla Gaikai i OnLive. Osobiście miałem okazję wypróbować ją na Tokyo Game Show 2014, gdzie na tablecie grałem w Final Fantasy VII. Zwiastuny reklamujące nowy projekt zapowiadały udostępnienie wielu innych tytułów, w tym hitów pokroju Murdered: Śledztwo zza grobu oraz Final Fantasy XIII. Niestety coś poszlo nie tak.

Usługa ruszyła w Japonii z mała obsuwą - 3 grudnia zeszłego roku. Square Enix udostępniło do tej pory dwa tytuł - Mystery: The Cherry Blossom Murders oraz Final Fantasy VII w wersji International i obiecywało regularne update'y oraz ekspansję na Zachód. Niestety już nigdy nie doczekamy się obecności Dive In w naszym regionie. Usługa zostanie zamknięta 13 września, a wszyscy którzy wykupili roczną subskrypcję otrzymają zwrot pieniędzy.

Firma nie podała oficjalnie powodu skasowania Dive In. 

Jaka jest wasza opinia na ten temat? Czy takie rozwiązanie ma w ogóle sens? Zwłaszcza patrząc na nie przez pryzmat kolejnej upadającej usługi oferującej granie w chmurze.

Źródło: http://www.siliconera.com/2015/08/13/square-enixs-cloud-streaming-service-to-quietly-end-next-month/

Tagi: