Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.08.2015 14:24
Dying Light 2 dopiero na nowej generacji? Gra może nie trafić na PlayStation 4 i Xboksa One
1081V

Dying Light 2 dopiero na nowej generacji? Gra może nie trafić na PlayStation 4 i Xboksa One

Techland przygotowuje wielkie rozszerzenie do Dying Light, ale twórcy już rozmyślają o kolejnej opowieści w tym uniwersum. Zanim jednak rozpoczną się jakiekolwiek prace, autorzy muszą się upewnić, że gra nie jest zbyt ambitna dla PlayStation 4 i Xboksów One. 

Twórcy z Wrocławia wciąż rozbudowują swoje wielkie dzieło. Studio nie zamierza zmarnować okazji i za pomocą The Following chce nam opowiedzieć kolejną historię w tym świecie. Oczywiście deweloperzy myślą już o kolejnym projekcie, ale nie wiadomo, czy kontynuacja Dying Light będzie mogła zadebiutować na aktualnej generacji.

Producent gry – Tymon Smektała – rozmawiał z dziennikarzem VideoGamera o Dying Light 2. Twórca zdradził, że jego ekipa ma wiele ambitnych planów:

„Oczywiście nie mówimy jeszcze o Dying Light 2. Po prostu jest za wcześnie. Mamy wiele bardzo ambitnych planów, więc na początku musimy sprawdzić, czy te pomysły mogą zostać zrealizowane na PlayStation 4 i Xboksach One.”

Techland po sukcesie Dying Light nie zamierza osiąść na laurach i planuje naprawdę wielką produkcję. Są to oczywiście bardzo wstępne plany, ale twórcy będą sprawdzać swoje koncepcje:

„Musimy teraz sprawdzić, czy nasze pomysły są naprawdę tak dobre, jak sądzimy i dlatego musimy przygotować prototypy. Aktualnie nie ma o czym mówić, ale z drugiej strony wiele dzieje się w naszym studio, gdzie przeprowadzamy testy, przygotowujemy prototypy i eksperymentujemy. Myślę, że teraz mamy bardzo jasne wyobrażenie o tym, co możemy zrobić z naszym IP i z naszym uniwersum, więc możecie spodziewać się od nas wielu przyjemnych rzeczy.”

Zaintrygowani? Ja bardzo. Po Dying Light chętnie zapoznam się z każdą kolejną produkcją Techlandu. 

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/dying_light/news/dying_light_2_may_be_too_ambitious_for_ps4_and_xbox_one.html

Tagi: Dying Light Dying Light 2 Techland