Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 13.08.2015 14:00
Omega Force zdradza szczegóły na temat swojego Attack on Titan
467V

Omega Force zdradza szczegóły na temat swojego Attack on Titan

Nowy projekt Omega Force, określany jako "odwrócona gra Warriors", okazał się być tytułem bazującym na popularnej serii komiksowej Attack on Titan. Wreszcie otrzymaliśmy parę szczegółów na temat nowej gry.

Ogromnym zaskoczeniem było dla nas ogłoszenie przez Japończyków gry powstającej na podstawie Attack on Titan. Z drugiej strony Omega Force ma już za sobą parę romansów z większymi markami, takimi jak Gundam lub wydane niedawno Hyrule Warriors, które przenosiło mechanikę z serii Dynasty Warriors do świata The Legend of Zelda. Tutaj będzie jednak inaczej, bo jak pamiętamy z komiksu, to spore oddziały ludzkości mierzą się z mała liczbą Tytanów. Stąd też zapowiadano wcześniej grę o "odwróconej mechanice". 

Producent gry - Hisashi Koinuma, rozmawiał ostatnio z serwisem Dengeki na temat powstającego Attack on Titan. Produkcja tego tytułu rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku, a jej historia ma się ściśle trzymać scenariusza znanego z pierwszych tomów oryginału. Ponadto nad grą czuwa twórca serii - Hajime Isayama, który opiniuje wszelkie elementy przygotowane przez deweloperów.

Dwa elementy rozgrywki, które poznaliśmy to "kooperacja ze sprzymierzeńcami" - co jest dosyć logiczne oraz, co ciekawe, "poświęcanie sprzymierzeńców". Ten drugi aspekt wyjątkowo pasuje do klimatu i tematyki całej serii. Gra opracowywana jest w taki sposób, by odbiorca mógł dowolnie poruszać się po świecie gry. Dzięki temu unikniemy standardowego schematu - pokonaj wroga, poznaj fabułę - a historię odkrywać będziemy w samym środku walki.

Gra powstaje docelowo na platformę PlayStation 4, dzięki czemu gra ma zachwycać graficznie. To wersja PS3 otrzyma downgrade. To bardzo dobra wiadomość, bo do tej pory, w przypadku gier multiplatformowych, mieliśmy zwykle do czynienia ze słabszą wersją gry, która podciągana była do lepszej konsoli.

Studio już trzykrotnie zmieniało całą mechanikę akcji po to, żeby usatysfakcjonować fanów serii. To ona sprawia deweloperom najwięcej kłopotów. Zwłaszcza, że chcą oni jak najlepiej odwzorować poruszanie się za pomocą 3D Maneuver Gear, dzięki któremu poruszają się bohaterowie. Wszystkie inne aspekty gry, takie jak fabuła, elementy systemu etc. powstają bezproblemowo.

Gra pojawi się w sprzedaży w 2016 roku.

Źródło: http://www.siliconera.com/2015/08/13/koei-tecmos-attack-on-titan-project-is-in-development-with-the-ps4-as-the-base/

Tagi: attack on titan Omega Force