Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.08.2015 08:37
Strój i broń głównej bohaterki Horizon: Zero Dawn pod lupą
2160V

Strój i broń głównej bohaterki Horizon: Zero Dawn pod lupą

Guerrilla Games przygotowuje dla nas w pocie czoła Horizon: Zero Dawn, czyli kompletnie nowe IP na PS4. Z robo-dinozaurami i intrygującą główną bohaterką. Dziś mamy okazję przyjrzeć się bliżej protagonistce tej produkcji.

O Aloy pisaliśmy szerzej pod koniec lipca. Wtedy deweloperzy z Guerrilla Games podkreślali, że inspirowali się w tworzeniu głównej bohaterki Horizon takimi postaciami jak Sarah Connor z "Terminatora", Ripley z "Aliena" oraz Ygritte z "Gry o Tron". Wniosek jest prosty - Aloy to bardzo silna i niezależna bohaterka. I chyba dobrze, bo przestraszona i wątła dziewczyna nie pasowałaby do brutalnego świata, opanowanego przez mechaniczne bestie.

Na obrazkach znajdziecie krótkie opisy stroju Aloy, które mają być pomocne głównie dla cosplayerów. Można się tutaj dowiedzieć przykładowo, że zasobniki noszone przez dziewczynę nie mają żadnych zapięć. Deweloperzy napisali nawet, że bohaterka utrzymuje swoje ubranie w czystości, aby cosplayerzy nie próbowali przesadnie "postarzać" przygotowywanych kostiumów.

Tagi: