Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.08.2015 17:57
Halo Wars 2 nie będzie „Total War: Halo”
603V

Halo Wars 2 nie będzie „Total War: Halo”

Microsoft zaskoczył na tegorocznym gamescomie zapowiadając Halo Wars 2. Pierwowzór tej strategii został bardzo ciepło przyjęty przez graczy, ale po zapowiedzi pojawiło się wiele obaw o twórców produkcji. Dziełem zajmuje się studio Creative Assembly, które specjalizuje się w serii Total War. 

 Halo Wars 2 będzie przygotowywane przez Creative Assembly, czyli zespół, który w ostatnich latach przygotował między innymi Total War: Shogun 2, Total War: Rome II, Total War: Attila, czy też Obcy: Izolacja.

Deweloperzy są znani z tworzenia wyjątkowych strategii, ale nie musimy się obawiać, że najnowszy projekt w uniwersum Halo będzie „Total War: Halo”.  Sytuację skomentował szef studia Tim Heaton:

„Przed nami wielka presja. Punktem wyjścia dla nas jest Halo Wars. To nie będzie gra typu Total War: Halo, a po prostu kontynuacja Halo Wars. Naprawdę cenimy Halo Wars. To produkcja, którą możemy rozbudowywać. Uczymy się o tej serii dzięki silnej współpracy z 343 Industries i jest to naprawdę ciekawe doświadczenie.”

Heaton podkreślił, że aktualnie studio koncentruje się na Total War: Warhammer, ale już część zespołu rozpoczęło prace nad Halo Wars 2 i ponadto twórcy są wspierani przez ekipę odpowiedzialną za Obcy: Izolacja.

Twórca dodał, że dzięki Izolacji jego Creative Assembly zyskało niezbędną wiedzę do przygotowywania dzieł na konsole. Jednak aktualnie trudno powiedzieć, czy zobaczymy serię Total War na PlayStation 4 i Xboksach One. Deweloper nie potwierdza, ale dodaje, że jego studio może robić więcej gier z tej serii. 

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/halo-wars-2-will-not-be-total-war-halo/0153979

Tagi: Creative Assembly halo wars 2 microsoft Obcy: Izolacja