Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 05.08.2015 16:38
Fatal Frame: Maiden of Black Water zainicjuje nowy plan sprzedażowy Nintendo zwany Free-to-Start
717V

Fatal Frame: Maiden of Black Water zainicjuje nowy plan sprzedażowy Nintendo zwany Free-to-Start

Wszyscy fani horroru od jakiegoś czasu mogą być już spokojni. Piąta odsłona Project Zero trafi jednak do Europy i zawita w czytnikach naszych konsol już 30 października. Tymczasem mamy jeszcze nowe, ciekawe wieści z obozu Nintendo.

Japończycy przygotowują zupełnie nowy model sprzedażowy, który prawdopodobnie opracowywany jest z myślą o konsoli Nintendo NX. Otóż obok wersji pudełkowej gry, w eShopie znajdziemy również tzw. edycję Free-to-Start. Jest to swojego rodzaju demo, lub jeśli wolicie, trial, który zawierał będzie prolog oraz dwa pierwsze rozdziały opowieści. Po ukończeniu dostępnych aktów, gracz zostanie zapytany o to, czy chce zakupić resztą produkcji i tym samym kontynuować rozgrywkę.

Jaka jest zatem różnica pomiędzy klasycznym demem, albo Xboksowym trialem? Wersja Free-to-Start pojawiać się będzie tylko w dniu premiery gry. Nigdy przed, więc będziemy mieli do czynienia z finalnym kodem. Żeby przetestować, jak tego typu model biznesowy się sprawdza, poczekamy jednak do premiery nowego Fatal Frame.

A jak wam się podoba opcja Free-to-Start?

Źródło: http://bitparade.co.uk/article.php?id=3792

Tagi: fatal frame: maiden of black water free-to-start Nintendo nintendo nx wii u

Nie przegap