Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.08.2015 09:05
Komisja Europejska zamierza ujednolicić ceny w cyfrowej dystrybucji
1490V

Komisja Europejska zamierza ujednolicić ceny w cyfrowej dystrybucji

Unia Europejska to przede wszystkim masa regulacji, przepisów i zakazów. Tym razem Komisja Europejska próbuje przeforsować prawo, które sprawi, że ceny w dystrybucji cyfrowej będą identyczne we wszystkich krajach członkowskich.

Serwis MCV donosi, że Komisja Europejska zaproponowała nowy zbiór przepisów, zwanych "Ujednoliconym Cyfrowym Rynkiem", co ma zapewniać jednolite ceny dóbr cyfrowych sprzedawanych w 28 krajach należących do Unii Europejskiej. Dla takich platform jak Steam, Xbox Marketplace lub PS Store oznaczałoby to, że ceny gier i DLC dystrybuowanych we wszystkich państwach członkowskich UE będą identyczne.

Członkowie Komisji Europejskiej twierdzą, że ujednolicenie cen w cyfrowej dystrybucji "zachęci większą ilość przedsiębiorców do sprzedaży online na rynkach zagranicznych oraz do dalszego rozwijania takich cyfrowych rynków jak gry wideo". Z rezultatów nowych regulacji mają być zadowoleni zarówno przedsiębiorcy jak i konsumenci.

Nowe przepisy mają również nakazywać właścicielom firm oferowanie tych samych usług we wszystkich krajach UE.

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/read/european-commission-our-digital-single-market-will-strengthen-the-industry/0153432

Tagi: ceny cyfrowa dystrybucja ue Unia Europejska