Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 31.07.2015 13:17
Biegiem przez pierwszy poziom Mighty No. 9. To będzie świetna gra
564V

Biegiem przez pierwszy poziom Mighty No. 9. To będzie świetna gra

W oczekiwaniu na premierę i obserwując zamieszanie wokół nowego projektu Inafuny - RED ASH: The Indelible Legend, warto rzucić okiem na speedrun pierwszego poziomu przygód Becka!

Premiera Mighty No. 9 już za pasem. Gra pojawi się na wszystkich stacjonarnych platformach 18 września tego roku. Niestety posiadacze handheldów muszą jeszcze zaczekać i to prawdopodobnie niemało, gdyż nie mamy nawet przybliżonej daty wydania produkcji Keijiego Inafune na te konsolki. 

Tymczasem na oficjalnym kanale studia Comcept pojawił właśnie speedrun całego pierwszego poziomu z duchowego spadkobiercy Mega Mana. I cóż możemy powiedzieć. Oto Mega Man z krwi i kości z dodatkową mechaniką dashowania, która nadaje rozgrywce nieco bardziej rytmicznego charakteru. Tak wyglądałyby nowe odsłony legendarnej serii, gdyby tylko Capcom dopuścił Inafune do głosu. A tak - mamy niezależnego klona.

Klona, w którego gra się jednak niezwykle przyjemnie. Mighty No. 9 z pewnością zadowoli wszystkich fanów klasycznych, hardcore'owych platformówek. Widziałem, grałem i jest świetna! Sprawdźcie zresztą sami na poniższym gameplayu.

Źródło: http://www.siliconera.com/2015/07/30/beck-speedruns-through-mighty-no-9s-opening-stage/

Tagi:

Nie przegap