Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.07.2015 08:34
Od dziś można przesiadać się na Windows 10 - za darmo
2019V

Od dziś można przesiadać się na Windows 10 - za darmo

Dziś ważny dzień dla Microsoftu i wszystkich użytkowników systemów z rodziny Windows. Amerykański gigant wprowadził do obiegu Windows 10, który można pobierać za darmo w przypadku posiadania Windows 7 lub 8.

Użytkownicy Windows 7 lub 8 mogą pobierać darmową aktualizację swoich systemów do Windows 10 poprzez klikniecie w logo po prawej stronie swoich pasków zadań na pulpicie. Następnie wystarczy podać swój adres email i czekać na kod aktywacyjny od Microsoftu.

Strategia Microsoft jest następująca: zachęcić jak największą ilość użytkowników do zainstalowania Windows 10 na swoich komputerach, tak by ujednolicić wykorzystywaną wersję systemu operacyjnego.

Spore atrakcje Microsoft przygotował dla graczy. Dzięki aplikacji "Xbox" umieszczonej w Windows 10 możemy streamować gry z XONE na PC i na tablety z Windows 10. Gigant z Redmond pracuje cały czas nad zapewnieniem streamowania również w drugą stronę - z pecetów na konsolę. Windows 10 ma również w przyszłości zapewnić dostęp do Game DVR oraz do opcji zabawy "cross-device", czyli np. wspólnej rozgrywki posiadaczy XONE i PC.

Jeśli zastanawiacie się nad przesiadką na Windows 10 warto to zrobić w najbliższym czasie. Na stronie Microsoft podano informację, że "darmowa oferta nie będzie trwać wiecznie".

Tagi:

Nie przegap