Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.07.2015 15:47
Oficjalnie - Project CARS nie nadjedzie na Nintendo Wii U
926V

Oficjalnie - Project CARS nie nadjedzie na Nintendo Wii U

Były plotki, półsłówka i w końcu otrzymujemy oficjalną wiadomość. Posiadacze Nintendo Wii U nie zagrają w Project CARS. Slightly Mad Studios potwierdziło, że gra może trafić na kolejną konsolę japońskiej korporacji. 

Stało się! Oficjalnie Project CARS nie trafi na Nintendo Wii U i chociaż mogliśmy się spodziewać tego rozwiązania, to jest to naprawdę smutna wiadomość. Wielu posiadaczy urządzenia Nintendo mogło liczyć, że otrzymają ten ciekawy tytuł na swoje konsole.

Wcześniej otrzymaliśmy wiadomość, że twórcy mają problem z przygotowaniem projektu i gra na Wii U nie śmigała nawet w stałych 30 klatkach na sekundę. Chociaż na konwersję poświęcono sporo czasu i pieniędzy postanowiono zrezygnować z tej edycji.  

Szef studia Ian Bell potwierdził, że Project CARS to „po prostu zbyt wiele dla Nintendo Wii U”. Przedstawiciel Slightly Mad Studios jednocześnie wspomniał, że jego studio z niecierpliwością czeka na oficjalne przedstawienie Nintendo NX. Twórcy mają nadzieję, że urządzenie będzie odpowiednie do gier wyścigowych.

Warto na zakończenie wspomnieć - ekipa zbiera już pieniądze na Project CARS 2.

Źródło: http://www.vg247.com/2015/07/21/project-cars-wii-u-nintendo-nx/

Tagi: Nintendo nintendo nx project cars Slightly Mad Studios wii u