Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.07.2015 14:27
Hitman debiutuje 8 grudnia, ale w dniu premiery nie otrzymamy pełnej gry
1665V

Hitman debiutuje 8 grudnia, ale w dniu premiery nie otrzymamy pełnej gry

Square Enix zaprezentowało na E3 2015 nową opowieść z Agentem 47 w roli głównej. Tytuł zapowiada się na ciekawą produkcję, ale mogę śmiało przypuszczać, że nie wszyscy będą zainteresowani taką formą dystrybucji. Gra zostanie wydana w nietypowej formie. 

Zacznijmy od pozytywnych informacji – twórcy potwierdzili, że Hitman (2015)​ zadebiutuje na rynku 8 grudnia 2015 roku. Na początku zainteresowani gracze będą mogli skusić się wyłącznie na cyfrowe wersje produkcji, a tytuł trafi na PlayStation Store, Xbox Live oraz Steam.

Jednak w dniu premiery nie otrzymamy pełnej gry. Autorzy zdecydowali się wydać „spory kawałek kodu”, który następnie będzie rozbudowywany licznymi aktualizacjami.

Nie będzie to jednak Wczesny Dostęp, ponieważ wydana produkcja będzie w pełni sprawna, bez wielkich bugów, ale po prostu nie otrzymamy wszystkich misji. Deweloperzy uciekają również od określenia ich gry jako „epizodyczna opowieść”, ponieważ w takim przypadku gracze kupują wybrane odcinki, a tutaj otrzymamy zdecydowanie więcej atrakcji.

Przedstawiciele IO Interactive podkreślają, że płacąc standardową cenę gry w zależności od regionu (u nas pewnie 249/269 zł) otrzymamy pełną pozycję. Bez mikrotransakcji, czy też płatnych rozszerzeń. Wszystkie dodatki będą dostępne za darmo.

Gra w 2016 roku – pewnie po przygotowaniu wszystkich dodatków – trafi również do pudełek, ale na dzień dzisiejszy trudno sprecyzować tę datę.

Co Wy na to? Od pierwszych informacji o tym projekcie miałem wrażenie, że w tym przypadku otrzymamy zbiór misji, a całość zostanie połączona rankingami i sieciowymi elementami. Wiele na to wskazuje, że moje obawy się potwierdziły i 8 grudnia otrzymamy tylko część zadań. 

Źródło: https://hitman.com/en-us/news/hitman-q-a

Tagi: Hitman IO Interactive Square Enix