Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.07.2015 16:29
Kolejna fala zwolnień w Microsofcie - 7800 osób straci pracę
717V

Kolejna fala zwolnień w Microsofcie - 7800 osób straci pracę

Amerykańska korporacja już w ubiegłym roku zapowiadała, że nie zamierza inwestować w nierentowane oddziały. Firma kilka miesięcy temu rozpoczęła wielką restrukturyzację, ale niezbędne są kolejne cięcia. 

Od wielu miesięcy otrzymujemy sygnały o restrukturyzacji w oddziale zajmującym się smartfonami. Microsoft kupił Nokię za 7,6 mld dolarów i już na samym początku zapowiedział wielką falę zwolnień.

Dzisiaj pojawiła się oficjalna wiadomość, według której pracę straci 7800 osób. Oczywiście szef korporacji – Satya Nadella – zapowiedział, że firma pomoże wszystkim pracownikom w szukaniu nowego zatrudnienia.

W ubiegłym roku pojawiła się informacja o zwolnieniu 18 000 ludzi, ale trudno powiedzieć, czy dzisiejszą wiadomość możemy połączyć z tamtymi doniesieniami.

Przedstawiciele korporacji z Redmond podkreślają, że działania pozwolą oddziałowi smartfonów w bardziej funkcjonalny sposób działać i przygotować się na kolejne miesiące rywalizacji na rynku.

Sympatycy Xboksów mogą spać spokojnie. Według ostatnich informacji wszyscy przedstawiciele amerykańskiej firmy zamierzają rozwijać konsole, infrastrukturę sieciową oraz integrację z komputerami osobistymi. W tym dziale nie powinniśmy być świadkami tak drastycznych decyzji. 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-07-08-microsoft-to-cut-7800-jobs-as-it-restructures-phone-business

Tagi: Microsoft nokia restrukturyzacja xbox one zwolnienia

Nie przegap