Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.06.2015 14:00
W Final Fantasy VII Remake pojawi się Genesis? Sony omija temat ekskluzywności
1487V

W Final Fantasy VII Remake pojawi się Genesis? Sony omija temat ekskluzywności

Sony na E3 2015 spełniło marzenia wielu graczy. Na targach został zaprezentowany prawdziwy remake Final Fantasy VII. Ekscytacja pierwszym zwiastunem opadła, więc teraz czas zająć się szczegółami. Możliwe, że w grze pojawi się Genesis, a Sony omija temat ekskluzywności. 

Zacznijmy od tego, że Square Enix przygotowuje prawdziwy remake, czyli nie będzie to zwykłe ulepszenie grafiki i przeniesienie tytułu na nowe platformy. Twórcy podkreślili, że zamierzają rozbudować pozycje, więc w Sieci pojawiają się domniemania o pojawienie się w grze nowych bohaterów.

Na zwiastunie możecie dostrzec czerwone piórko, które jest znakiem rozpoznawalnym Genesis – jest to antagonista z Crisis Core: Final Fantasy VII. Gracze domniemają, że twórcy mogą wprowadzić tego bohatera do pozycji jako dodatkowego bossa.

W moim odczuciu to dobrze, że autorzy nie zamierzają jedynie odrestaurować pozycji, a chcą rozbudować projekt. Oczywiście gra jest świetna i pozwala uczestniczyć w wyjątkowej opowieści, ale nad scenariuszem pracuje Kazushige Nojima, więc możemy oczekiwać wyjątkowych rozszerzeń.

Warto jeszcze wspomnieć o ekskluzywności projektu. Premierowy zwiastun kończy się informacją, że pierwsi z pozycją zapoznają się posiadacze PlayStation 4. Tego tematu nie chcą poruszać przedstawiciele Sony – Jim Ryan, szef europejskiego oddziału, odpowiedział, że nie ma zamiaru komentować sytuacja, a na pokazie pozycja została zapowiedziana na PlayStation 4.

Jest to niemal identyczna sytuacja jak w przypadku Rise of the Tomb Raider... Możemy śmiało rzec, że wszystko w rękach Square Enix! Pewnie ta firma zajmie się stosownymi ogłoszeniami na inne sprzęty. 

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2015/06/17/sony-dodges-questions-on-7-ffvii-remake-ps4-exclusive-timing/#/slide/1

Tagi: Final Fantasy VII remake sony Square Enix