Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.06.2015 16:03
Wybieramy najlepszą konferencję na tegorocznym E3! [Ankieta]
1959V

Wybieramy najlepszą konferencję na tegorocznym E3! [Ankieta]

Niespodziewane projekty, innowacje, powrót znanych marek, wyjątkowe zwiastuny, fenomenalne fragmenty rozgrywki i mnóstwo soczystych informacji... Tak w wielkim skrócie możemy podsumować ostatnie dni. Tegoroczna impreza w Los Angeles nie zawiodła, ale teraz nadszedł czas podsumowań. Dlatego pragniemy zapytać naszych czytelników – która konferencja na E3 2015 była najlepsza i dlaczego?

Przeglądając fora, rozmawiając ze znajomymi i patrząc na Wasze komentarze, mogę śmiało stwierdzić, że tegoroczne E3 zapamiętamy na długo.

Trudno będzie wydawcom za rok przebić tę imprezę. Zobaczyliśmy świetne tytuły, które zadebiutują na rynku w tym oraz kolejnym roku... Wkrótce będziemy grać w wyjątkowe pozycje!

Teraz nadchodzi czas podsumowań, więc redakcyjnie postanowiliśmy wybrać najlepszą konferencję targów:

Roger:

"Są gusta i guściki, ale dla mnie pod względem emocjonalnym było to najlepsze E3 w historii. Nie da się ukryć, że Microsoft dał do pieca zapowiadając wsteczną kompatybilność (posiadacze WiiU śmieją się pod nosem) i pokazując gry na wyciągnięcie ręki. Tej jesieni XONE wciągnie PS4 nosem dostarczając na rynek bardzo mocne produkcje, a ja będę się zagrywał jak osioł w szóstą Forzę i Rise of the Tomb Raider. Jednak to na konferencji Sony poczułem się jakbym właśnie obchodził dzień dziecka. The Last Guardian na PS4, wskrzeszenie Shenmue, remake FF VII - byłem bliski wzruszenia. Nie będę też ukrywał, że bardziej od Gearsów 4 leży mi Uncharted 4, a Horizon podoba bardziej od serii Halo, której nie trawię. Ciała dało w tym roku Nintendo, które po mocnym początku sprawiało wrażenie, jakby kierowało cały przekaz do amerykanów brzydzących się przemocą. Potwierdziło to zresztą wypuszczenie świetnego zwiastuna Fatal Frame już po Digital Event. Bylem też cholernie zadowolony po konferencji Bethesdy i Sqaure Enix - Fallout 4, Dishonored 2, Nier 2, Rise of the Tomb Raider, Hitman, Deus Ex, Kingdom Hearts 3, Star Ocean 6. Praktycznie poza nieco przynudzającym EA, na każdej konferencji dało się odczuć, że w tym roku zamiast paplać o słupkach sprzedaży i indykach skupiono się na hardkorowych graczach. Tak więc subiektywnie - Square Enix i Sony zrobiły mi te E3. Microsoft pokazał za to, że w tym roku XONE będzie bezkonkurencyjny. Gdzie jest Nintendo? Na planecie 3DS, który doczekał się całej masy zapowiedzi i będzie mi dobrze służył przez kolejny rok. A WiiU - mam nadzieje - odkuje się na Tokyo Game Show. Reasumując moim zwycięzcą jest Square Enix."

Wojtek:

"Kto jest zwycięzcą tegorocznego E3? Gracze. Zobaczyliśmy tonę najróżniejszych projektów i w sumie każdy gracz – niezależnie od posiadanej platformy, koloru serca, czy też preferowanych gatunków – otrzyma przez najbliższe półtorej roku fenomenalne produkcje. Jeśli jednak muszę wybrać najlepszą konferencję to chyba postawię na... Microsoft. Dlaczego? Bo Amerykanie zaprezentowali świetne tytuły, które zadebiutują jeszcze w tym roku. Jasne, że będę grał w FFVII Remake, Uncharted 4 (będziemy jeździć!), czy też Horizon (ale to będzie epickie!), ale dla mnie liczy się to co tu i teraz, a ekipa Phila Spencera w moim odczuciu była bardziej szczegółowa. U Japończyków zabrakło mi niuansów, postawienia „kropki nad i” oraz zaprezentowania gier, które wskoczą na rynek w 2015 roku. Ponadto nie będę ukrywał, że akurat line-up MS na 2015 rok bardzo mnie satysfakcjonuje – Halo, Gearsy (nawet kotlet!), Forza, Lara... To są projekty, na które czekam od dawna i będę mógł w nie zagrać już wkrótce."

Mateusz:

"Najlepsza konferencja? To pytanie tak na serio? No dobra. Oczywiście, że w tym roku konkurencją pozamiatało Sony. Przywrócili do życia trzy najbardziej wyczekiwane w ostatnich latach produkcje. Wszyscy byliśmy przekonani, że The Last Guardian to już historia i nagle bam! Mamy zwiastun z rozgrywki. Już sama prezentacja nowego dzieła Team ICO zrobiłaby robotę, ale nie! Sony dokręciło śrubę remakiem Final Fantasy VII i Shenmue III. Przecież to czyste szaleństwo. Wreszcie będę mógł umrzeć spokojnie! Poza tym doskonałym rozwiązaniem było wypluwanie z siebie zwiastunów z prędkością karabina maszynowego. Nie mieliśmy czasu na oddech, a każdy kolejny tylko podgrzewał temperaturę. 10/10 Sony!"

Igor:

"Jak dla mnie oczywistym wyborem jest tu konferencja Sony. Mocne wejście z The Last Guardian, następnie fenomenalnie zapowiadające się Horizon, a tu dopiero początek pięknych niespodzianek. Przy prezentacji Final Fantasy VII Remake zareagowałem podobnie do panów z materiału GT Live. Marzenie się spełniło! Niestety Shenmue mnie ominęły, lecz mam świadomość jak ważna jest ta seria. To zdecydowanie najlepsza konferencja od lat. Skrycie marzyłem również o powrocie Crasha albo Onimushy, no ale na to przyjdzie nam jeszcze poczekać."

Kuba

"Moje serce rozdarte jest pomiędzy Sony i Microsoftem. MS zostawił po sobie wrażenie, które mówiło mi, że zwycięzca jest już znany. Zobaczyliśmy nie tylko wszystko, czego się spodziewaliśmy, tj. Halo 5: Guardians, świeże podejście do tematu remasterów przy odgrzewanym Gears of War czy Rise of the Romb Raider. Apogeum ekstazy odczułem oglądając grywalne demo Gears 4, a uświadomienie sobie o wprowadzaniu wstecznej kompatybilności wzbudziło myśli o sprzedaży Xboksa i kupnie odkładanym kupnie One'a. Jaram się także zapowiedzą Recore - zawsze mocno trzymam kciuki za nowe marki, bo nie sztuką jest zrobić piątą odsłonę znanego IP. Sony z kolei podjęło rzuconą rękawicę i wyskoczyło z dwiema potężnymi petardami w postaci Final Fantasy VII (AWW YIIIS) oraz Shenmue III, przy którym wyczuwalny był zapach lekkiej żenady. Sony spokojnie mogło w pojedynkę wyłożyć wszelkie potrzebne na produkcję pieniądze. Kiedy ogłosili zbiórkę, miałem nadzieję, że krzykną "O, już ktoś ufundował!" przelewając błyskawicznie 2 miliony na stosowne konto. Lekko zawiodłem się demem Uncharted, ponieważ zabrakło mi tam powiewu świeżości mam wrażenie, że to już wszystko było. Obym się mylił! Wawrzyn laurowy przekazuję na głowę Microsoftu za nowe marki i fenomenalny pokaz Gyrosów. Tak trzymać."

Oczywiście liczymy na Wasze komentarze! Zapraszamy do wypowiadania się i typowania najlepszego show. Bierzcie udział w ankiecie i argumentujcie swoje wybory!

Tagi: ankieta Bethesda e3 2015 Electronic Arts Microsoft Nintendo pc sony Square Enix Ubisoft