Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 16.06.2015 21:40
Nintendo Digital Event 2015 - podsumowanie [ankieta]
2042V

Nintendo Digital Event 2015 - podsumowanie [ankieta]

Tegoroczne E3 to prawdopodobnie ostatnia okazja dla Nintendo, by spróbować zrobić coś z sytuacją Wii U. Jak w tym roku wypadł więc pokaz firmy Kyoto? I co z 3DS-em, który podczas ubiegłorocznej prezentacji zszedł na dalszy plan?

Star Fox Zero

Na pierwszy ogień poszła nowa odsłona serii Star Fox. Grę oficjalnie zapowiedziano w zeszłym roku, ale dopiero dzisiaj moglibyśmy zobaczyć ją w akcji. Za produkcję odpowiada studio Platinum Games. W zespole znajdzie się m.in. Yusuke Hashimoto, reżyser Bayonetta 2.

W Star Fox Zero otrzymamy do dyspozycji trzy pojazdy - ikonicznego Arwinga, który posiada zdolność transformacji w Walkera (mecha), Gyrowinga oraz czołg Landmaster. Akcję będziemy mogli śledzić spoza pojazdu na telewizorze lub z kokpitu używając do tego celu GamePada. Struktura narracji będzie przy tym nieliniowa - twórcy zapowiadają możliwość powrotu do już odwiedzanych miejsc i wykonywanie sidequestów.
The Legend of Zelda: Tri Force Heroes

Nowa część The Legend of Zelda powstaje na 3DS-a i przypomina The Legend of Zelda: Four Swords Adventures z GameCube’a. Produkcja stawia nacisk na multiplayer (choć jest też singiel). Grać mogą trzy osoby, które próbują wspólnie rozwiązywać zagadki i przeczesywać dungeony. Nową mechaniką jest Totem - dzięki niej podopieczni mogą stawać sobie na ramionach i dostawać się w normalnie niedostępne miejsca. Ważną rolę odgrywa również zbieranie lootu umożliwiającego tworzenie ciuchów dających boosta do parametrów.

Grać można lokalnie przez Wi-Fi lub internet.Metroid Prime: Federation Force

Nintendo przypomniało sobie o Metroidzie, ale nie jest to chyba to, na co czekali fani. Podobnie jak w przypadku Triforce Heroes, mamy tu do czynienia z grą nastawioną na multiplayer. Cztery osoby -- grając lokalnie lub przez sieć -- moga wykonywać misje z rozmaitymi wytycznymi. Federation Force posiada także rozbudowany tryb poboczny - Blast Ball, o którym na PPE informowaliśmy Was już wcześniej. Sześć osób bierze udział w zawodach futurystycznego sportu, w którym rzecz polega na wbiciu piłki do bramki.

Shin Megami Tensei x Fire Emblem

W Japonii gra nazywać się będzie Genei Ibun Roku #FE, a na Zachodzie… wciąż nie wiadomo. Akcja ma się toczyć we współczesnym Tokyo. Premiera zlokalizowanej wersji planowana jest na przyszły rok. Przypomnijmy wiadomość z ostatnich dni - przy produkcji dłubią reżyserzy Radiant Historia i Shin Megami Tensei: Strange Journey.
Xenoblade Chronicles X

Jak już wiemy, XBX to duchowa kontynuacja Xenoblade Chronicles z Wii. Premiera w Japonii odbyła się w kwietniu, zlokalizowaną wersję dostaniemy natomiast w grudniu. Poniżej najnowszy zwiastun.
Fire Emblem Fates

Dotychczas zachodnia wersja gry nie posiadała nazwy. Największe novum kolejnej odsłony Fire Emblem jest obecność dwóch dużych kampanii (a w zasadzie trzech, ale ta będzie udostępniona tylko jako dlc) - każda o rozmachu głównego wątku Fire Emblem: Awakening. Różnić się one będą nie tylko fabułą, ale także stopniem trudności (jedną przygotowano z myślą o nowych fanach, a druga powinna przypaść do gustu wyjadaczom). Premiera w przyszłym roku.
Animal Crossing

Nintendo zapowiedziało dwie nowe gry z tej popularnej (zwłaszcza w Japonii) w serii. Pierwsza to Animal Crossing: Happy Home Designer na 3DS-a. Skupia się ona jednym elemencie obecnych w głównych odsłonach cyklu - urządzaniu pomieszczeń, i oczywiście go rozbudowuje.

Drugi tytuł to z kolei Animal Crossing: amiibo Festival. Produkcja zmierza na Wii U i wyraźnie podkreślmy - nie jest to główna część serii. amiibo Festival to planszowa party-game korzystająca z tytułowych figurek i kart. Rozgrywka polega na zbieraniu tzw. happy points. Co ciekawe, plansze bedą ulegać modyfikacjom w zależności od miesiąca w którym zagramy.


Mario & Luigi: Paper Jam

Skrzyżowanie Paper Mario z serią action-RPG Mario & Luigi - zarówno jeśli chodzi o fabułę (połączenie uniwersów), jak i gameplay. Gra ukaże się w przyszłym roku na 3DS-a.
Mario Tennis: Ultra Smash

Kolejna odsłona Mario Tennis i kolejna, za której produkcję odpowiada japońskie studio Camelot. Wśród nowości twórcy wymieniają technikę Jumpshot oraz tzw. Mega Battles, mecze podczas których możemy łyknąć grzybka i zwiększyć gabaryty. Multiplayer oferuje zabawę dla maksymalnie czterech osób.

Cały Digital Event możecie obejrzeć poniżej.

 + Gameplay, bez bullshitu na zwiastunach.- W zeszłym roku zastanawialiśmy się co z przenośnymi konsolami, ale po dzisiejszej prezentacji widać, że 3DS ma się całkiem nieźle, natomiast Wii U przechodzi chyba powoli w odstawkę.
- Zero niespodzianek, a jeśli już to takie, które raczej nie zadowolą fanów. Brak 'prawdziwego' Animal Crossing, brak gry Retro, nowy Metroid nie ma zbyt wiele wspólnego z kanonem, nowa Zelda to też chyba nie jest gra marzeń.


Opinie redakcji:

Zax: Nintendo zaintrygowało mnie tylko świeżym zwiastunem Xenoblade Chronicles X oraz spin-offem Fire Emblem. A reszta konferencji? Reszta to granie na sentymentach graczy, sięganie do starych schematów, bez wprowadzania do nich świeżości. Dobrym przykładem jest tutaj Star Fox Zero z "innowacją" w postaci widoku z kokpitu. Dla mnie to za mało, by przyspieszyć bicie serca. Konferencji Nintendo zabrakło naprawdę ważnych ogłoszeń. Pewnie firma zostawia sobie grube pociski na Tokyo Game Show 2015. Oby.

Roger: Nie wiem co napisać. Najsłabsza z prezentacji na E3. W zeszłym roku Nintendo rozbiło konkurencję, w tym praktycznie nie podjęli rzuconej rękawicy. Cała prezentacja powinna się nazywać 3DS Digital Event, bo widać, że w przypadku handhelda Nintendo sytuacja ma się bardzo dobrze. Cała masa nowych gier, kontynuacje znanych marek - będzie w co grać. W przypadku WiiU próżno jednak szukać niespodzianek. Star Fox zapowiada się ciekawie jeśli chodzi o sterowanie Padletem, ale graficznie momentami straszy. Jestem mocno zawiedziony podejściem Nintendo do WiiU, brakiem gameplayu z Zeldy, zapowiedzi nowego, dużego Mariana, czy jakiś nowych, ciekawych IP. Coś tu w tym roku nie zagrało.


Wszystkie newsy:

Do a barrel roll! - mamy pierwszy gameplay ze Star Fox Zero
Nadchodzące Skylanders SuperChargers otrzyma dwie postacie Nintendo!
Nie tylko Wii U! The Legend of Zelda: Tri-Force Heroes to gra multiplayerowa na 3DS-a
Hyrule Warriors w wersji Legends trafi na 3DS-a!
Metroid Prime: Federation Force zmierza na 3DS-a
Xenoblade Chronicles X nareszcie otrzymało konkretną datę premiery
Przygotujcie się na projektowanie mieszkań - Animal Crossing: Happy Home Designer
Zwiastun Fire Emblem Fates dojechał na E3
Mamy oficjalną datę premiery Yoshi's Wooly World
Nintendo zapowiedziało Mario & Luigi Paper Jam
Bijące rekordy sprzedaży Yo-kai Watch z datą premiery na Zachodzie
Sport na wesoło - Nintendo zapowiedziało Mario Tennis Ultra Smash na Wii U
Kocia łapka prezentuje Super Mario Maker
Jest nowy zwiastun z Fatal Frame: Maiden of Black - gra zadebiutuje w 2015 roku

Tagi: 3ds animal crossing e3 2015 Electronic Arts konferencja prasowa live-stream Metroid the legend of zelda wii u