Natal oparty na PrimeSensor 3D

News
670V
Natal oparty na PrimeSensor 3D
Butcher | 31.03.2010, 15:31

Okazuje się, że informacje jakoby kontroler ruchowy Microsoftu oparty był na rozwiązaniach firmy 3DV Systems, nie do końca są prawdą. Dzisiaj Microsoft wydał oświadczenie, potwierdzając wiodącego partnera kooperacji i nazwę technologii. 

Okazuje się, że informacje jakoby kontroler ruchowy Microsoftu oparty był na rozwiązaniach firmy 3DV Systems, nie do końca są prawdą. Dzisiaj Microsoft wydał oświadczenie, potwierdzając wiodącego partnera kooperacji i nazwę technologii. xxxxx

 

Całe to zamieszanie wokół rozmaitych rozwiązań z jakich skorzysta Natal, może się wydać skomplikowane i mało ważne dla laików. Ale wbrew pozorom samo sedno zagadnienia jest bardzo proste. Koncepcja 3DV Systems oparta jest na patencie zwanym "time-of-flight camera", w którym kamera (czyli w naszym wypadku Natal) wysyła promienie podczerwieni w postaci pulsacyjnej (a nasza postać i ruchy interferują z owymi promieniami, co zostaje odpowiednio rozpoznane przez kamerę i przeniesione na ekran). Sęk w tym, że Microsoft woli mieć podczerwień wysyłaną w postaci stałej wiązki - niczym światło w rzutniku - a nie pulsacyjnie. 

I tu właśnie do głosu dochodzi izraelska firma PrimeSense, która dzięki swej technologii PrimeSensor 3D, oferuje dokładnie to, czego szuka koncern z Redmond. "PrimeSense dostarczyło nam bardzo ważnego komponentu dla naszej technologii, pomagając wprowadzić na salony rewolucyjne doświadczenie, nie wymagające kontrolera" - stwierdza w oficjalnym oświadczeniu Ian Spillinger, vice-szef dywizji hardware Xboksa 360. "Technologia firmy PrimeSense całkowicie zmienia sposób interakcji z przedmiotami elektroniki użytkowej. Związek z Xboksem 360 stawia PrimeSense na pozycji wiodącego dostarczyciela technologii 3D" - odwzajemnił się Inon Beracha z PrimeSense.

 

Wiodącego? Czyli jednak informacje o 3DV niekoniecznie musimy wyrzucać do kosza? A zresztą.... kogo obchodzą technologie?

Ważne, aby Natal spełnił pokładane w nim nadzieje, a nam dobrze się grało. Czy tak będzie, przekonamy się jeszcze przed końcem roku. A Wy? Również czekacie na Natala - czy bardziej na PlayStation Move?

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych