SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.06.2015 17:14
Oficjalnie XCOM 2 powstaje! Mamy pierwszy zwiastun i screeny
1319V

Oficjalnie XCOM 2 powstaje! Mamy pierwszy zwiastun i screeny

Przez kilka dni 2K Games bawiło się z nami za pomocą witryny AdventFuture.org, ale w końcu możemy oficjalnie przedstawić nowy tytuł znanego studia. Macie ochotę na kolejną walkę z kosmitami? Powitajcie XCOM 2!

Produkcja to kolejna odsłona znanej serii, którą przygotowuje Firaxis Games! Twórcy przestawią nam „odwrócone role”, ponieważ w XCOM 2 nasze oddziały muszą walczyć o Ziemię.

Zadaniem graczy będzie przygotowanie ruchu oporu, który zmiażdży najróżniejszych obcych. Jak to najczęściej bywa w podobnych wojnach, trzeba się zmierzyć z przerażającą siłą i ograniczonymi zasobami...

Tak ogłoszenie skomentował prezes 2K, Christoph Hartmann:
 
“Firaxis udowodniło, że mogą przerobić ukochaną markę tworząc XCOM: Enemy Unknown, zdobywcę wielu tytułów, w tym Gry Roku. Dzięki XCOM 2, zespół chce tchnąć nowe życie w serię, dodając epicką narrację I rzucając graczom wyzwania niemalże niemożliwe do wykonania.”

Tytuł otrzyma generowane proceduralnie poziomy, więc każda rozgrywka będzie dla zainteresowanych czymś nowym. Od początku deweloperzy wspominają o wsparciu dla modów, więc sympatycy grzebania w pozycji będą mogli tworzyć swoje kampanie.

W grze pojawi się szereg nowych treści, w tym pięć klas żołnierzy, a naszych wojowników będziemy mogli dostosowywać w całkowicie nowy sposób.

Kilka słów powiedział również Jake Solomon, dyrektor kreatywny XCOM 2 w Firaxis Games:
“Odzew otrzymany ze strony pełnej pasji społeczności XCOM odegrał istotną role w trakcie tworzenia XCOM 2, zmuszając nas do przesunięcia granic jeśli chodzi o grafikę, rozgrywkę i powtarzalność w grach strategicznych. Jesteśmy podekscytowani możliwością zaimplementowania pożądanych od dawna przez fanów takich elementów, jak choćby generowane poziomy czy wsparcie dla modów, a także więcej tego, co czyni XCOM świetną grą, jak choćby nowi kosmici, przeciwnicy czy klasy żołnierzy.”

Niestety, aktualnie projekt wskoczy wyłącznie na komputery osobiste, ale w późniejszym terminie pojawi się wersja na aktualną generację. Premierę zaplanowano na listopad, a w przeciągu najbliższych kilku tygodni poznamy sporo szczegółów dotyczących gry. 

Tagi: 2k games firaxis games xcom 2 zapowiedź

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
XCOM 2
  • Platformy:  PS4   XONE   PC 
  • Data premiery - Polska: 05.02.2016
  • Napisy
  • od lat 16 online przemoc
Miesięcznik PSX Extreme