Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.06.2015 09:09
Magazyn Nikkei: nowa konsola stacjonarna Nintendo NX oparta o system Android
1779V

Magazyn Nikkei: nowa konsola stacjonarna Nintendo NX oparta o system Android

Satoru Iwata zaznaczył w marcu 2015 roku, przy okazji połączenia sił z firmą DeNA, że Nintendo nie rezygnuje z tworzenia własnego hardware'u do grania. Prezes zapowiedział, że Nintendo NX nas jednak "mocno zaskoczy". I chyba miał rację...

Nintendo nie zapowiedziało jeszcze nic oficjalnie na temat Nintendo NX. Pozostają domysły i artykuły z japońskiej biznesowej gazety Nikkei. Redaktorzy tego periodyku twierdzą, że nawiązali kontakt z informatorami w Nintendo, którzy ujawnili, że najnowsza konsola zostanie wyposażona w system operacyjny bazujący na popularnym Androidzie. Takie posunięcie ma zapewnić japońskiej firmie "więcej elastyczności w tworzeniu zawartości, która może zostać opublikowana również na smartfonach i tabletach".

Iwata zaznaczał w trakcie marcowego wystąpienia, że Nintendo NX ma zaskoczyć graczy i pójść w innym kierunku, niż obecny hardware do grania na rynku. I chyba z realizacją takiego scenariusza będziemy mieć do czynienia. Wybranie systemu operacyjnego bazującego na Androidzie pasuje do idei związania się Nintendo z DeNA, które prowadzi w Japonii popularną platformę dystrybucji smartfonowych tytułów. Nintendo zapowiedziało, że zlikwiduje Club Nintendo i zastąpi go nowym abonamentem, który będzie pozwalać na zabawę w tytuły z pecetów, smartfonów, tabletów i oczywiście Nintendo NX.

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2015/06/01/report-nintendos-codename-nx-platform-will-be-android-based

Tagi: Android Nintendo nintendo nx satoru iwata