Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.05.2015 14:30
Electronic Arts przedstawia FIFA 16 - kobiety wchodzą na boisko!
5147V

Electronic Arts przedstawia FIFA 16 - kobiety wchodzą na boisko!

Elektronicy w ostatnim czasie bardzo chętnie przedstawiają nam swoje nadchodzące pozycje. W zeszłym tygodniu poznaliśmy Need for Speed, a dzisiaj możemy zerknąć na prezentację Fify 16! Twórcy zdecydowali się wprowadzić na boiska kobiece reprezentacje.

Czekaliście na rewolucje? No to macie! Nie jestem pewien, czy wszyscy czytelnicy PPE liczyli na taką „nowość”, ale wprowadzenie na wirtualne boiska kobiecych reprezentacji będzie na pewno ciekawym powiewem świeżości.

W FIFA 16 pojawi się 12 kobiecych reprezentacji – m.in. Australia, Brazylia, Kanada, Chiny, Anglia, Francja, Niemcy, Stany Zjednoczone – i zainteresowani będą mogli kierować piłkarkami w różnych trybach (m.in. szybki mecz, turnieje jednoosobowe, mecze towarzyskie, starcia w Sieci).

Wprowadzenie kobiet do produkcji postanowił skomentować David Rutter – wiceprezes i dyrektor generalny ds. FIFA:

„Umieszczenie w FIFA 16 najlepszych na świecie zawodniczek i drużyn futbolu kobiecego to wielkie wydarzenie dla EA SPORTS. Bardzo się cieszymy, że rozgrywka FIFA zyska nowy wymiar, jakiego w swojej historii jeszcze nie miała. Żeby zapewnić graczom autentyczność doznań, podczas tworzenia reprezentacji kobiecych korzystaliśmy z naszych innowacyjnych narzędzi do rejestracji i tworzenia modeli zawodniczek oraz supernowoczesnej platformy technologicznej, którą wciąż udoskonalamy pracując nad FIFA 16“. 

Twórcy potraktowali wyzwanie bardzo poważnie i postanowili dokładnie odwzorować twarze, ruchy oraz charakterystyczne cechy piłkarek. Podczas sesji motion capture w studiu EA Canada wzięły udział cztery czołowe reprezentantki Stanów Zjednoczonych – Sydney Leroux, Abby Wambach, Alex Morgan i Megan Rapinoe. Autorzy przygotowali nowy system animacji, który wyróżni piłkarki od piłkarzy. Kobiety poruszają się w inny sposób, czy też inaczej reagują na boiskowe wydarzenia.

Kilka słów na temat nowego wzywania powiedziała Abby Wambach, najskuteczniejsza snajperka na świecie, występująca w ataku reprezentacji Stanów Zjednoczonych:

„Aż trudno uwierzyć, jak skomplikowana jest technika i wiedza, które posłużyły do stworzenia gry. To dla nas ogromne wyróżnienie, że trafimy do gry. Bardzo jesteśmy też ciekawe reakcji graczy, w tym naszych kibiców, którzy zapewne nie spodziewali się takiego prezentu od EA SPORTS.“ 

Kobiece reprezentacje narodowe będą dostępne w FIFA 16 na PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 i PC-tach, ale Electronic Arts zastrzega, że niektóre funkcje nie trafią do wszystkich wersji gry. 

Gra zadebiutuje na rynku 24 września.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: EA Sports Electronic Arts fifa 16 zapowiedź