Roger Żochowski Roger Żochowski 28.05.2015 10:02
Wiedźmin 3 jedną z najlepszych gier na PS4 w obu kategoriach
1629V

Wiedźmin 3 jedną z najlepszych gier na PS4 w obu kategoriach

Nie Bloodborne, nie Grand Theft Auto V (GTA V), ale właśnie Wiedźmin 3: Dziki Gon jest w tej chwili najlepszą grą na PlayStation 4 według użytkowników Metacritic.   

Choć byśmy tego bardzo nie chcieli, to Metacritic jest wyrocznią dla wielu graczy oraz wydawców. Ci drudzy w przeszłości potrafili nawet obciąć premię twórcom, którzy nie dobili do odpowiedniej średniej, nie wspominając o zamykaniu studia. Przykre ale prawdziwe zważywszy na fakt, że w ten sposób zabija się wiele dobrych produkcji, które ze średnią na poziomie 70% są olewane przez ogół graczy. Zwłaszcza w Ameryce.  

Wiedźmin radzi sobie jednak znakomicie. W tej chwili patrząc na zestawienie najwyżej ocenionych gier w historii PS4, polska produkcja zajmuje zaszczytną trzecią pozycję ze średnią 92%. Wyżej są tylko remastery w postaci The Last of Us (95%) i Grand Theft Auto V (97%). Na średnią ocen produkcji CD projekt RED składa się 60 recenzji i jeszcze do niedawna wystawione oceny zamykały się w skali 8 - 10. Niestety wyłamał się serwis Game Revolution, który wystawił grze siódemkę narzekając na system walki, sposób levelowania postaci oraz interfejs. Grę docenili też userzy Metacritc - w tej chwili jest to według nich najlepsza gra na PS4, której średnia zatrzymała się na 9.0. Byłaby wyższa, gdyby nie oceny typowych trolli obniżając notę ocenami pokroju 0/10. Jest to zresztą plagą tego serwisu, który co jakiś czas stara się z tym walczyć. Na konsoli Microsoftu jest już trochę gorzej. Średnia ocen wersji na Xboksa One (zaledwie 5 ocen), to 88%. To daje Wiedźminowi i tak wysoką, bo ósmą pozycję. W przypadku userów ocena jest taka sama jak w przypadku wersji na PS4 i wynosi 9.0, co daje Wieśkowi pierwsze miejsce.W obu zestawieniach - zarówno PS4 jak i Xboksa One - rzuca się w oczy fakt, że naprawdę mało jest na tej generacji konsol tytułów ekskluzywnych, które oferują najwyższą jakość. Na PS4 w pierwszej piętnastce (nie licząc remasterów), mamy tylko Bloodborne, z kolei biorąc na celownik konsolę Microsoftu widzimy tam tylko Ori and the Blind Forest oraz Titanfall (obie gry dostępne są też na PC). 

Wracając do Wiedźmina - najwyżej przez media oceniona została wersja na PC. Na średnią 93% składa się 13 recenzji. Z racji tego, że historia gier na PC jest dość obszerna, daje to trzeciemu Wiedźminowi 27 pozycję. Podobnie jak na konsolach pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje Grand Theft Auto V, które widać jest po prostu nie do zdarcia. 


 

Źródło: http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/90day/ps4

Tagi:

Nie przegap