Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.05.2015 15:39
Project CARS przyjedzie dopiero na nową konsolę Nintendo?
832V

Project CARS przyjedzie dopiero na nową konsolę Nintendo?

Najnowszy tytuł Slightly Mad Studios zadebiutował już na trzech platformach, ale posiadacze konsoli Nintendo wciąż wyczekują na premierę. Twórcy zdecydowali się opóźnić debiut wersji na Wii U i możliwe, że gra nigdy nie zadebiutuje na tej konsoli.  

Twórcy kilka miesięcy temu zdecydowali się przełożyć debiut edycji na Nintendo Wii U i od dawna nie otrzymaliśmy pozytywnych informacji o tej edycji.

Niestety, ale nadal nie mamy dla sympatyków konsoli Big N pozytywnych wieści, ponieważ tytuł w tej wersji nie prezentuje się aktualnie najlepiej.

Szef Slightly Mad Studios – Ian Bell – potwierdził na forum gry, że Project CARS działa na Nintendo Wii U w 23 klatkach na sekundę i studio ma nadzieję, że firma zapowie w trakcie E3 swój nowy sprzęt, na którym produkcja mogłaby działać zdecydowanie lepiej.

„W tej chwili mamy około 23 klatek na sekundę w wersji na Nintendo Wii U. Mamy nadzieję, że w firma zaprezentuje coś odnośnie swojego sprzętu na E3.”

Nintendo już wcześniej zapowiedziało, że na E3 nie zobaczymy następcy Nintendo Wii U, ale jak widać niektórzy nadal wierzą w taką prezentację.

Twórcy mogą obniżyć rozdzielczość do 720p i wyciągnąć z tytułu stałe 30 klatek na sekundę, ale będzie to kosztowało bardzo dużo pracy, która w dodatku może zostać zniweczona przez zapowiedź nowego urządzenia. W tej sytuacji Slightly Mad Studios woli zaczekać na targi w Los Angeles i dopiero później autorzy zdecydują o losach projektu. 

Źródło: http://www.nintendo-insider.com/2015/05/25/project-cars-on-wii-u-struggling-to-maintain-consistent-720p-30fps/

Tagi: