Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 23.05.2015 10:01
Fani wystosowali petycję w sprawie Silent Hills
1586V

Fani wystosowali petycję w sprawie Silent Hills

Wydawałoby się, że saga rozpoczęta rozstaniem się z Kojimą zakończyła się wraz z usunięciem P.T. z PlayStation Store i anulowaniem projektu. Miłośnicy horrorów wysokich lotów nie dają jednak za wygraną. Adresatami petycji są Hideo Kojima i Guillermo del Toro.

Petycja wystosowana przez jednego z graczy nie mogących się pogodzić z taką decyzją Konami zebrała już ponad 150 tysięcy podpisów, nadając jej status oficjalnej.

Jeżeli chcecie się pod nią podpisać, to znajdziecie ją w tym miejscu. Sukcesu akcji życzył sam del Toro, który także ma nadzieję, że coś w tej sprawie uda się wskórać.

W piśmie możemy przeczytać deklarację pomocy ze strony fanów, że gdyby to pieniądze okazały się przyczyną zaprzestania prac nad Silent Hills, to jest na to rozwiązanie:

Mimo że powody nie zostały dotychczas podane, razem z niezliczoną rzeszą ludzi błagam Was: Proszę, kontynuujcie pracę nad Silent Hills, a jeśli problemem jest budżet, z wielką przyjemnością założona rozpoczęta zostanie akcja crowdfundingowa na Kickstarterze, żeby zapewnić Wam możliwie jak największą pomoc finansową!

Podpisujecie się pod tymi słowami? Motywy działań Konami pozostają dalej nieznane, a ewentualna zbiórka funduszy kierowana jest do Kojimy i del Toro, którzy mieliby stworzyć grę bez pomocy japońskiego wydawcy.

Wieść o petycji podał dalej również sam Norman Reedus na swoim profilu w serwisie Twitter.

Źródło: http://www.idigitaltimes.com/silent-hills-petition-revive-game-reaches-130k-signatures-konami-probably-doesnt-care-441316

Tagi: guillermo del toro hideo kojima konami norman reedus P.T. silent hills

Nie przegap