Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.05.2015 14:01
Co z fabularnymi rozszerzeniami do Grand Theft Auto V?
1377V

Co z fabularnymi rozszerzeniami do Grand Theft Auto V?

52 miliony sprzedanych pudełek to wielka baza graczy, którzy chętnie kupią fabularne rozszerzenia? Niby tak, ale możliwe, że Rockstar nie ma zamiaru przygotowywać kolejnych opowieści dla trójki gangsterów. Aktualnie otrzymujemy bardzo mylne sygnały.

Zacznijmy od tego, że w zeszłym roku kilkukrotnie twórcy z Rockstar zapowiadali, że przygotowują rozszerzenia fabularne do Grand Theft Auto V (GTA V). Gracze akurat w tym przypadku nie narzekali, a grzecznie wyczekiwali na opublikowanie kolejnych rozdziałów historii trzech gangsterów.

Wczoraj odbyła się konferencja podsumowująca ubiegły rok w Take-Two i prezes firmy – Strauss Zelnick – został zapytany wprost przez jednego z analityków – kiedy otrzymamy kolejne fragmenty opowieści? Zelnick odpowiedział:

„Nie, nie mamy żadnych fabularnych rozszerzeń. Rozmawialiśmy o Napadach i to DLC zostało już wydane.”

W odpowiedzi analityk wspomniał, że przecież firma kilkukrotnie wspominała o rozszerzeniach, ale  przedstawiciel Take-Two powiedział tylko „Uhh, mamy różne wspomnienia”.

Co Wy na to? Nie jest to dobra wiadomość, ale po kilku godzinach Take-Two wydało oświadczenie, w którym pojawia się informacja o „pomyłce”, którą popełnił szef, ale firma nie ma jakichkolwiek informacji na temat rozszerzeń.

Jest to dość zaskakująca sytuacja... 52 mln sprzedanych egzemplarzy to ogromna baza potencjalnych klientów. Nawet jeśli autorzy zdecydowaliby się na wydanie samodzielnego DLC, to mnóstwo graczy zdecyduje się nabyć tę przygodę.

Miejmy nadzieję, że akurat w tym przypadku jesteśmy świadkami „teatrzyku”, a firma wkrótce zaprezentuje dodatek.  

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/is-gta-5-s-story-dlc-still-coming/1100-6427430/

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Games Strauss Zelnick Take-Two

Nie przegap