Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 18.05.2015 16:32
Teraz do grania w Crysisa wystarczy ci stół! Zbiórka na planszówkę trwa
1014V

Teraz do grania w Crysisa wystarczy ci stół! Zbiórka na planszówkę trwa

Jeżeli myślicie o jakimś growym IP, które najlepiej nadawałoby się na przeniesienie w planszówkowe realia, to myślicie o... Crysisie? Nie? No, ale pewna niemiecka ekipa wpadła na taki pomysł.

I tak, mały zespół o nazwie Frame 6 otrzymał błogosławieństwo od CryTeka i rozpoczęła się zbiórka na Kickstarterze. Gra nie będzie oczywiście pierwszoosobową strzelaniną, a sprytnie zaprojektowaną grą taktyczna opartą o figurki i karty. Mamy nawet dwa tryby gry będące tutejszymi odpowiednikami konsolowych deathmatchów i capture the flag. Produkt nazywa się Crysis: Analogue Edition i może nie okaże się najbardziej oryginalną planszówką, ale z pewnością zapowiada się na bardzo dobrze zaprojektowaną pod względem rzemieślniczym grę. Tego można domyślać się przynajmniej po zaprezentowanych dotąd materiałach, które możecie zobaczyć u nas w galerii, a więcej dowieczie się oczywiście z oficjalnej stronie zbiórki.

Aby sprawa wypaliła potrzebne jest 85 000 Euro. W momencie pisania newsa na koncie znajduje się trochę ponad 24 000, a do końca akcji pozostało jeszcze 25 dni. Wszystko jest na dobrej drodze do sukcesu. Zerknijcie na filmik opisujący zasady zabawy i jeżeli wam się spodoba, to zachęcam do dorzucenia się twórcom.

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/frame6/crysis-analogue-edition-the-board-game/description

Tagi: crowdfunding Crysis crytek gry planszowe kickstarter