SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.05.2015 16:02
Kotlet z kotleta - porównanie Final Fantasy X na PS2, PS3 i PS4
1204V

Kotlet z kotleta - porównanie Final Fantasy X na PS2, PS3 i PS4

Square Enix w ostatnim czasie lubi serwować odgrzewane mięsko. W przypadku Final Fantasy X i Final Fantasy X-2 możemy nawet mówić o dodatkowej panierce, ponieważ gry trafiły już na trzecią generację. Z tego powodu warto zerknąć na profesjonalne porównanie grafiki. 

Ekipa Digital Foundry postanowiła skonfrontować Final Fantasy X i Final Fantasy X-2 na trzech generacjach. Gra początkowo trafiła na PlayStation 2, następnie na PlayStation 3 (+ PlayStation Vita), a od zeszłego tygodnia możemy nabyć tytuł w wersji na PlayStation 4.

Redaktorzy brytyjskiego Eurogamera są zgodni, że tytuł z każdą kolejną generacją wygląda lepiej. W najnowszej edycji upiększono wiele postaci drugoplanowych, którzy prezentowali się dość nienaturalnie w edycji na poprzednią generację. Nadal nie skupiono się na wszystkich personach, ale wiele prezentuje się już znacznie lepiej. Usprawniono również cieniowanie, polepszono tekstury, zmodyfikowano powierzchnie oraz wygładzono krawędzie.

Japończycy nie spróbowali „przyspieszyć” rozgrywki i zaoferować graczom 60 klatek na sekundę, ale nawet w przypadku limitu na poziomie 30 FPS-ów zadbano, aby gry prezentowały się lepiej. Teraz zdecydowanie rzadziej tytuły gubią klatki na sekundę.

Można odnieść wrażenie, że w edycji na PlayStation 5 gra będzie działać bez najmniejszego chrupnięcia i tytuł będzie wyglądał wyjątkowo dobrze... ;)

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-final-fantasy-x-x2-hd-remaster-ps4-face-off

Tagi: digital foundry Final Fantasy X | X-2 HD Remaster porównanie grafiki Square Enix