Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.05.2015 18:01
Ugoda w sprawie pozwu zbiorowego dotyczącego rozdzielczości w Killzone: Shadow Fall
1533V

Ugoda w sprawie pozwu zbiorowego dotyczącego rozdzielczości w Killzone: Shadow Fall

Pod koniec ubiegłego roku otrzymaliśmy informacje na temat pozwu zbiorowego przeciwko amerykańskiemu oddziałowi Sony. Prawnik Douglas Ladore postanowił oskarżyć korporację o „marketingowe kłamstwa”. Po półrocznej batalii sądowej sprawa została rozstrzygnięta.

W reklamach Killzone: Shadow Fall pojawiła się informacje, że tytuł śmiga w natywnym 1080p... To nie była do końca prawda, ponieważ deweloperzy uzyskali ten efekt przez technologię nazwaną „temporalna reprojekcja”.

Z tego powodu prawnik Douglas Ladore oskarżył firmę o kłamstwa. Sony próbowało odrzucić pozew, ale sędzia Edward Chen zgodził się z oskarżeniem i podtrzymał sprawę.

Po sześciu miesiącach sprawa została rozstrzygnięta. Niestety, nie otrzymaliśmy informacji na temat warunków ugody, ale obie strony muszą uiścić koszty własne.

Możemy domniemać, że przedstawiciele Sony sięgnęli do kieszeni, ponieważ oskarżyciele żądali od wydawcy 5 milionów dolarów.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tej wiadomości. Ta sytuacja to ciekawa lekcja dla marketingowców, którzy muszą zwracać uwagę na każde, nawet najmniejsze, słowo. 

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/killzone_shadow_fall/news/killzone_shadow_fall_1080p_lawsuit_settled_under_undisclosed_terms.html

Tagi: Guerrilla Games killzone: shadow fall PlayStation 4 pozew pozew zbiorowy Sony