Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 04.05.2015 09:58
Yooka-Laylee wylądowało na Kickstarterze i zostało ufundowane w 40 minut! AKTUALIZACJA #1
1498V

Yooka-Laylee wylądowało na Kickstarterze i zostało ufundowane w 40 minut! AKTUALIZACJA #1

Wczoraj pisaliśmy o tym, że tak zwany Project Ukulele otrzymał w końcu prawdziwy charakter i dwóch wspaniale wyglądających bohaterów. Byli pracownicy Rare spodziewali się zapewne sukcesu, ale czy aż takiego?

Natychmiast po zapowiedzi Yooka-Laylee zawitało na łamach Kickstartera. Cel jaki ustawiono, by w ogóle móc dokończyć grę to zaledwie 175 tysięcy funtów. Okazało się, że fani platformówek 3D oraz Banjo-Kazooie ufundowali powstanie gry w zaledwie 40 minut. Teraz, gdy mija pierwszy dzień akcji licznik wskazuje już 931,208 funtów.

Co chwila przebijano kolejne progi, dzięki czemu w nadchodzącym duchowym spadkobiercy legendarnego duetu zobaczymy wiele atrakcji. Lokalny co-op do czterech graczy, zabawę formułą 2,5D oraz 3D, dodatkowe języki, a już za kilka chwil faktem stanie się osiągnięcie kwoty potrzebnej do wypuszczenia nowych pupili na PS4, Xboksa One oraz Wii U.

To pokazuje, że na naszym rynku dobrze sprzedają się nie tylko samograje i strzelanki, a spory potencjał tkwi w starych dobrych, trójwymiarowych platformówkach.

AKTUALIZACJA #1:

Minęła zaledwie doba od startu zbiórki, a już przebite zostały kolejne progi finansowania dorzucone dodatkowo przez twórców gry. W momencie aktualizacji tego newsa gracze wyłożyli już na Yooka-Layle 1,297,715 $, a przypominamy, że autorzy prosili o zaledwie 175 000 $. To 1/3 kwoty, jaką zebrało Broken Age, które ustanowiło jeden z pierwszych Kickstarterowych rekordów.

Kolejnymi bonusami, które znajdą się w końcowym produkcie są: specjalny filtr mający imitować efekty graficzne z Nintendo 64, "rap" wraz z teledyskiem napisany przez Granta Kirkhope'a - twórcę muzyki do serii Banjo Kazooie, a także wideo z opisem przejścia gry i komentarzem nagrany przez deweloperów.

Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejne progi do pobicia!

// Mateusz G.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/05/02/playtonic-launches-its-yooka-laylee-kickstarter-smashes-its-goal-in-40-minutes/

Tagi: Banjo-Kazooie kickstarter platformówka Rare Yooka-Laylee

Nie przegap