Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2015 10:30
Duchowy spadkobierca Banjo-Kazooie to od dzisiaj Yooka-Laylee
1311V

Duchowy spadkobierca Banjo-Kazooie to od dzisiaj Yooka-Laylee

O Project Ukulele pisaliśmy pierwszy raz na początku roku. Twórcy serii Bajno-Kazooie postanowili przygotować duchowego spadkobiercę swojego hitu. Gra nabiera coraz to ładniejszych kształtów, więc deweloperzy postanowili przedstawić oficjalną nazwę, bohaterów oraz ruszają z kampanią na Kickstarterze.  

Byli pracownicy Rare postanowili otworzyć nowe studio Playtonic Games i przygotować wyjątkową platformówkę. Prace nad produkcją idą w odpowiednim kierunku i z tego powodu możemy zapomnieć o nazwie Project Ukulele.

Gra otrzymał łączoną nazwę Yooka-Laylee i nie jest to przypadek... Twórcy w swoim projekcie wielokrotnie będą odwoływać się do Banjo-Kazooie i jak widać nawet w przypadku nazwy, autorzy postanowili skorzystać z legendy.

Głównymi bohaterami projektu są Yooka, czyli kameleon z długim jęzorem oraz jego przyjaciel Laylee, który jest nietoperzem. Wspólnymi siłami postacie przemierzają najróżniejsze lokacje, zbierają monety i przeżywają niezapomniane historie.

Herosów przygotował Steve Mayles, który niegdyś odpowiadał za wygląd Banjo i Kazooie.

Autorzy wspominają, że zaoferują nam staro szkolną platformówkę, dzięki której weźmiemy udział w wyjątkowej opowieści.

Jeszcze dzisiaj wystartuje akcja na Kickstarterze – za około 55 złotych kupimy wersję cyfrową produkcji. Tytuł zmierza  na PlayStation 4, Xboksy One, Nintendo Wii U oraz komputery osobiste.

Zobaczcie mały fragment rozgrywki, który został udostępniony redakcji IGN:

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2015/04/30/spiritual-successor-to-banjo-kazooie-reveals-its-lead-characters

Tagi: gameplay kickstarter Playtonic Games project ukulele Rare Yooka-Laylee

Nie przegap