Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 24.04.2015 08:20
Final Fantasy IV: The After Years trafi na Steama, a my możemy obejrzeć screeny i zwiastun
1008V

Final Fantasy IV: The After Years trafi na Steama, a my możemy obejrzeć screeny i zwiastun

Reedycja remake’a sequela do czwartej części Ostatniej Fantazji niebawem pojawi się w sklepie Steam. Czy naprawdę tego potrzebujemy?

Square Enix ogłosiło, że już 12 maja będzie miała premierę pecetowa wersja gry Final Fantasy: The After Years. Edycja dostępna na Steamie będzie portem komórkowego remake’a oryginału, który pierwotnie pojawił się jako tytuł ekskluzywny dla konsoli PSP. W związku z tym możemy się spodziewać oprawy wizualnej stworzonej na silniku DS-owego FFIV, a nie oryginału na konsolę Sony, który oferował jedynie dwuwymiarową grafikę.

Czy to lepiej? Nie jestem przekonany. W końcu to modele 3D starzeją się znacznie gorzej, niż rysowane sprite’y a warto pamiętać, że dwuekranowa konsola od Nintendo już w dniu premiery  nie należała do grona najmocniejszych sprzętów. Plus jest taki, że gra otrzyma śliczne intro, którego produkcją zajęło się studio Square Enix Visual Works.

Akcja Final Fantasy IV: The After Years ma miejsce siedemnaście lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Drugi księżyc zniknął z orbity planety, a zniszczone w wyniku wojny tereny zostały odbudowane. Królestwo Baron żyje teraz w pokoju pod rządami króla Cecila i królowej Rosy. Niestety pewnego dnia, księżyc niespodziewanie pojawia się ponownie i to znacznie bliżej powierzchni planety, niż kiedykolwiek.  Syn królewskiej pary, Ceodore Harvey musi wyruszyć w podróż, by uratować świat przed zagładą. Na swojej drodze spotka wielu sprzymierzeńców , którzy wspomogą bohatera w trudnych chwilach.  
 

Tagi: final fantasy iv: the after years steam

Nie przegap