Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.04.2015 13:30
„Konami mówi prawdę, Kojima nie został zwolniony”
1517V

„Konami mówi prawdę, Kojima nie został zwolniony”

Aktorka podkładająca głos pod iDroida w Metal Gear Solid V: Ground Zeroes w zeszłym tygodniu wywołała burze twierdząc, że Hideo Kojima został zwolniony z Konami. Najwidoczniej te słowa nie do końca były prawdziwe lub zostały powiedziane za wcześnie, ponieważ Donna Burke przeprasza. 

Donna Burke opublikowała na swoim Facebooku oświadczenie, które jednoznacznie potwierdza, że Hideo Kojima nie został zwolniony z Konami:

„Konami mówi prawdę twierdząc, że Kojima nie został zwolniony. Jak wspomniałam wcześniej on i jego zespół wciąż ciężko pracują nad wydaniem nowej gry. Szczerze przepraszam Konami, Hideo Kojimę i fanów za moją pomyłkę.”

W kolejnych słowach aktorka wspomniała, że przez swoją wypowiedź chciała przekonać fanów, aby nie rezygnowali z Phantom Pain… Brzmi dziwnie?

Burke wspomina na zakończenie, że sam Kojima potwierdził pracę nad projektem:

„Sam Kojima potwierdził w oświadczeniu, że nadal jest w 100% zaangażowany w zakończenie prac nad The Phantom Pain i będzie to najlepsza gra jaką kiedykolwiek stworzył.”

Mam wrażenie, że Donna wysłała kilka wiadomości na Twitterze zdecydowanie za wcześnie.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/metal_gear_solid_5_the_phantom_pain/news/metal_gear_solid_voice_actress_apologises_says_konami_is_correct_and_kojima_has_not_been_fired.html

Tagi: Hideo Kojima Konami Metal Gear Solid V: The Phantom Pain