SKLEP
Radosław Wasilewski Radosław Wasilewski 11.04.2015 13:33
Postal zbyt brutalny na Google Play
805V

Postal zbyt brutalny na Google Play

Nie powiodła się próba umieszczenia pierwszego Postala w najbardziej popularnym sklepiku na Androida. Google odrzuciło grę tłumacząc, że jest w niej za dużo przemocy.

Zazwyczaj w kontekście Google Play piszę o grach, które się tam ukazały. Running with Scissors musiało się mocno zdziwić, kiedy chcąc jeszcze przed premierą drugiego dodatku do Postala 2 przypomnieć światu o swoim pierwszym dziele, spotkało się z odmową Google. Gigant nie pozwolił bowiem na to, żeby Postal pojawił się w ich mobilnym sklepiku. Powód? Lakonicznie mówiąc najbardziej banalny, czyli "nieuzasadniona przemoc".

 

Developer oczywiście nie przyjął tej decyzji ze zbyt dużym spokojem tłumacząc, że ich gra z 1997 roku nie jest bardziej brutalna niż przykładowo Grand Theft Auto III, Carmageddon czy ostatnio wydane Mortal Kombat X. Co prawda jedynym celem w Postalu jest eksterminacja wszystkiego, co się rusza, ale patrząc na izometryczną rozgrywkę sprzed niemal 20 lat można łatwo dojść do wniosku, że studio ma sporo racji. Google jednak ma prawo filtrować treści, które ich zdaniem nie są odpowiednie i pozostaje w swym postanowieniu wytrwałe.

 

Twórcy Postala zwrócili się więc ze swoją grą na inne rejony i choć Amazon także początkowo odrzucił grę to w końcu się ugiął i za niecałe 2 dolary można ją obecnie nabyć poprzez Amazon Appstore. W planach jest także dystrybucja poprzez Humble Store.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/gratuitious-violence-blocks-postal-from-google-pla/1100-6426508/

Tagi: android postal brutalność google play postal

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme