Roger Żochowski Roger Żochowski 02.04.2015 10:54
Fatal Frame na WiiU trafi do Europy!
709V

Fatal Frame na WiiU trafi do Europy!

WiiU to w moim prywatnym odczuciu najlepsza konsola jeśli chodzi o dostępność ekskluzywnych gier wysokiej jakości. Teraz do Europy trafi także kolejna odsłona jednej z najlepszych serii horrorów. 

Podczas Nintendo Direct, o którym więcej poczytacie w dzisiejszym odcinku Nintendo Express, firma hydraulika w końcu potwierdziła to, na co fani czekali od miesięcy pisząc nawet stosowne petycje. Fatal Frame: Oracle of the Sodden Raven z WiiU trafi do USA i Europy jeszcze w tym roku. Więcej informacji o dokładnej dacie premiery poznamy wkrótce. Przypomnijmy, że seria zadebiutowała na PS2 stając się bardzo szybko alternatywą i konkurencją dla Resident Evil i Silent Hilla. 
 
Fabuła piątej odsłony Fatal Frame kręci się wokół góry Hikayama, tajemniczego miejsca, do którego zmierzają ludzie “idący drogą śmierci”. Produkcja Koei Tecmo pozwala nam śledzić historię trójki bohaterów. Najważniejsza z nich jest Yuuri Kozukata, która posiada niezwykły dar. Potrafi mianowicie po dotknięciu osoby zobaczyć jej wspomnienia, a także odsyłać dusze zmarłych. Do Hikayamy wybiera się w poszukiwaniu szefa kawiarni, w której pracuje. Drugą bohaterką jest Miu Hinasaki, która poszukuje matki, a stawkę zamyka Ren Hojo, pisarz bez sukcesów na koncie poszukujący materiału do swojej nowej książki. Tu warto dodać, że jako bonus dodano też czwartą postać - Ayane z serii Dead or Alive. Posiada ona nawet własny wątek fabularny, ale nie jest dostępny od początku.
 
Na koniec łapcie jeszcze kawałek Tsukiko Amano, która po raz kolejny promuje swoją twórczością serię.  


Tagi: fatal frame tecmo koei wiiu

Nie przegap