Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.03.2015 15:28
Borderlands 2 sprzedało się w liczbie ponad 12 mln sztuk
629V

Borderlands 2 sprzedało się w liczbie ponad 12 mln sztuk

Od wczoraj wiemy o planach Gearbox Software dotyczących odpicowania Borderlands. Twórcy chcą sprawdzić, czy gracze zainteresują się Borderlands: The Handsome Collection. Mimo to już teraz możemy uznać, że Borderlands 2 to wielki sukces. 

Prezes Gearbox Software – Randy Pitchford – potwierdził, że Borderlands 2 cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Tytuł od dnia premiery trafił do ponad 12 mln graczy na całym świecie.

Ten wynik jest wyjątkowo dobry nie tylko dla twórców oraz wydawcy, ale również dla nas. Możemy mieć pewność, że 2K Games tak szybko nie zrezygnuje z tego uniwersum.

Pitchford podkreślił, że początkowo studio chciało odświeżyć wyłącznie Borderlands: The Pre-Sequel, ale postanowiono wrzucić do kolekcji również Borderlands 2, ponieważ gra działa na tym samym silniku i stworzenie tej wersji nie było trudne.

Przedstawiciel amerykańskiej firmy zaznaczył, że ten zestaw produkcji powstał po wielu prośbach fanów serii – to gracze chcieli zagrać w Borderlands: The Pre-Sequel na aktualnej generacji.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/borderlands-2-has-sold-well-over-12-million-copies/1100-6426137/

Tagi: 2K Games Borderlands borderlands 2 Borderlands: The Handsome Collection borderlands: the pre sequel Gearbox Software