Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2015 17:01
Reżyser Valiant Hearts: The Great War opuścił Ubisoft
704V

Reżyser Valiant Hearts: The Great War opuścił Ubisoft

Valiant Hearts: The Great War to bez wątpienia jedna z najlepszych, zeszłorocznych premier Ubisoftu. Gra odniosła spory sukces, ale mimo to Yoan Fanise, reżyser produkcji, postanowił opuścić francuską korporację. 

Po 14 latach pracy we francuskiej firmie, Yoan Fanis postanowił zmienić pracodawcę.

Ta sytuacja jest spowodowana ewolucją w Ubisofcie – niegdyś przy projektach pracowało mniej ludzi, ale twórców był unikalny, jednak przez nastawienie na duże gry AAA studio się rozrosło i czar prysł:

„Miałem szczęście tworzyć bardzo różnorodne produkcje. Ta różnorodność gry oraz ludzi zajmujących się projektowaniem to największa siła Ubisoftu. Beyond Good & Evil zajmował się zespół składający się z ponad 30 ludzi i w tamtym czasie dało się wyczuć ten unikalny, twórczy nastrój, który potrafił podtrzymywać Michel Ancel. Jednak im bardziej ekipa się rozrastała, tym ta atmosfera się zmniejszała. 100, 250, 500 ludzi… To było konieczne ze względów technicznych i wymagane dla gier AAA, ale z kreatywnej strony czegoś brakowało.”

Trudno się nie zgodzić z deweloperem, ponieważ właśnie nawet szefowie Ubisoftu niedawno wspominali o tworzeniu gier w mniejszych, bardziej kreatywnych zespołach. Jak widać coś poszło nie tak i mimo tych planów reżyser postanowił opuścić studio.

Pewnie w niedalekiej przyszłości poznamy nowe plany zdolnego dewelopera. 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/03/12/valiant-hearts-director-leaves-ubisoft-frustrated-with-aaa-projects-and-being-fake-indie/

Tagi: Ubisoft valiant hearts: the great war Yoan Fanise

Nie przegap